Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francja-Polska: Dlaczego remis „The Blues” miałby (bardzo) fatalne konsekwencje dla reszty rozgrywek

Francja-Polska: Dlaczego remis „The Blues” miałby (bardzo) fatalne konsekwencje dla reszty rozgrywek

Podstawowy
Zespół Tricolors zmierzył się z drużyną Roberta Lewandowskiego we wtorek, 25 czerwca (1:1), po zakończeniu pierwszej rundy mistrzostw Europy w piłce nożnej.

The Blues są na ósmym miejscu, ale… smutne miny! We wtorek 25 czerwca w Dortmundzie Kylian Mbappé (w masce) i jego koledzy zostali aresztowani przez wyeliminowanych już Polaków podczas trzeciego i finałowego meczu pierwszej rundy UEFA Euro 2024.

Przeczytaj także:
Francja – Polska: Maignan ofiarą Al-Kaidy, Upamecano jest niezadowolony, Barkola jest szczęśliwy. Poznaj notatki Bluesa po ostatnim meczu grupowym

Mecz był historią rzutów karnych, w drugiej połowie: Kylian Mbappe w 56. minucie, a Robert Lewandowski w 76. Końcowy wynik: 1-1.

Wynik: Francuzi zakończyli fazę grupową na drugim miejscu w swojej grupie, za odrodzonymi Austriakami, którzy we wtorek przegrali z Holandią (3:2).

Przeczytaj także:
Odnośnie. Francja-Polska: Kylian Mbappe przekonuje, Blues trzymają się, a cel „nie został osiągnięty”… Przypomnij sobie remis Francji na Euro 2024

Drugie miejsce dla The Blues, spychając ich w bardziej krętą część tabeli, niż gdyby udało im się pokonać Polaków i tym samym zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie. Francuzi są teraz w faworytach, podobnie jak Niemcy, Hiszpania i Portugalia. Przeciwnicy, z którymi mogliby się zmierzyć w finale tylko wtedy, gdyby zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie.

Przeczytaj także:
Francja-Polska: Kylian Mbappe rozpocznie ostatni mecz fazy grupowej The Blues

Być może nie odczujemy wstrząsu sejsmicznego po 1/8 finału (potencjalni przeciwnicy: Rumunia, Belgia, Słowacja, Ukraina). Jednak sytuacja może stać się trudniejsza w ćwierćfinale, w którym potencjalnie zmierzą się Francja i Portugalia. Następnie w półfinale możliwa konfrontacja Francji i Hiszpanii lub Francji i Niemiec.

W bardziej sprzyjającym scenariuszu The Blues prawie na pewno mogliby wrócić do Anglii, ale nie przed półfinałem. Mogli na przykład zmierzyć się z Turcją w 1/8 finału, a w ćwierćfinale z Belgią, Rumunią, Węgrami i Słowenią.

READ  Benoit Saint-Denis, siły specjalne