Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francja-Polska: Co muszą zrobić The Blues, aby zakwalifikować się do 1/8 finału Euro 2024?  Wyjaśniamy Ci różne scenariusze

Francja-Polska: Co muszą zrobić The Blues, aby zakwalifikować się do 1/8 finału Euro 2024? Wyjaśniamy Ci różne scenariusze

Podstawowy
Po remisie z Holandią w piątek 21 czerwca podczas drugiego meczu pierwszej rundy (0:0) The Blues nie byli w stanie potwierdzić swojego biletu na resztę rozgrywek. Ostatnia szansa we wtorek, 25 czerwca, podczas finałowego meczu Grupy D z Polakami.

Reprezentacja Francji nie potwierdziła kwalifikacji do 1/8 finału Mistrzostw Narodów Europy 2024 po remisie z Holandią (0:0) w piątkowy wieczór 21 czerwca w Lipsku. Z sześcioma punktami The Blues mogli zapewnić sobie jedno z dwóch najwyższych miejsc w grupie D, a nawet trzecie miejsce również w kwalifikacjach. Wynik ten nie przyćmiewa jednak marzeń o zakwalifikowaniu się zawodników Didiera Deschampsa.

Przeczytaj także:
Francja – Polska na Euro 2024: Robert Lewandowski wycofuje się ze startu rozgrywek i nie jest pewny meczu z „The Blues”

Z czterema punktami z dwóch meczów Francja pozostaje na dobrej pozycji przed 1/8 finału. Tak naprawdę drużyny z czterema punktami w fazie grupowej zawsze znajdowały się w gronie najlepszych drużyn zajmujących trzecie miejsca w edycjach 2016 i 2021, więc Francja ma 99,9% szans na zakwalifikowanie się do 1/8 finału jako najlepsza drużyna z trzeciego miejsca. .

Przeczytaj także:
Francja – Holandia: Bezprecedensowy skład 11-osobowy, występ sprzeczny z obroną i atakiem, wnioski z remisu… Pytania i ciekawostki na temat meczu.

Kluczowy ostatni dzień

Wszystko rozstrzygnie się ostatniego dnia Grupy D, we wtorek 25 grudnia o godzinie 18:00. Holandia zmierzy się z Austrią, a Francja z Polską, która nie ma już nic do gry.

Przeczytaj także:
Francja – Holandia: „Mądrzejsi…” Dlaczego Kylian Mbappé nie wystąpił w meczu przeciwko Holandii pomimo trudności w ofensywie „The Blues”?

Aby sprawdzić kwalifikacje, Blues muszą wygrać z Polską. Zwycięstwo zapewniłoby im miejsce w 1/8 finału i mogłoby pozwolić im na walkę o pierwsze miejsce w grupie. Aby to zrobić, będą musieli uzyskać lepszy wynik niż Holandia lub poprawić różnicę bramek w porównaniu z Holandią.

READ  Zakwalifikowany do półfinału, faworyzował Świątka do wygrania turnieju

Przeczytaj także:
Francja-Holandia: „Dla mnie jest to zdecydowanie słuszny cel!” Holenderski trener był wściekły po stracie bramki „Orange”

Kylian Mbappé, który nie grał przeciwko Holandii, może powrócić na ostatni mecz grupowy.