Francja pokonała Polskę w Lidze Narodów

Upadek bluesa. Reprezentacja Francji, która wygrała pierwsze trzy mecze Ligi Narodów z Włochami, Serbią i Kanadą, przegrała w niedzielę 1 seta z Polską w Ottawie. Po stracie zaledwie jednego seta od wejścia do turnieju, podopieczni Andrei Gianniego wyglądali na gotowych do kolejnego zwycięstwa z mistrzami świata w grze podwójnej po wygraniu pierwszego seta (25-21).

Tylko Stany Zjednoczone są obecne

Jednak pomimo kontaktu z kijami do połowy drugiego seta, Hobbs zmierzył się z dwoma zestawami kontrataków, nie mogąc zmienić tendencji do zdobywania choćby jednego punktu. Po dwóch porażkach z Bluesami w Lidze Narodów i Igrzyskach Olimpijskich w zeszłym roku, Polska wygrała cztery sety (25-21, 22-25, 21-25, 22-25) i została pod koniec dnia złapana przez rywali . Ranking z 9 punktami.

Ze swojej strony Francja przegrała po raz pierwszy po niespodziewanej porażce w 16. rundzie ostatnich mistrzostw Europy z Czechami, a cztery zwycięstwa dały Stanom Zjednoczonym prowadzenie. W ciągu najbliższych dziesięciu dni drużyna Erwina Ngabetha zmierzy się na Filipinach z Chinami, Holandią, Japonią i Niemcami.

READ  Kim są „Znani Polacy” zaprezentowani w 10. edycji konkursu?