Francja odpadła w półfinale United Cup po porażce z Polską

Adrian Mannarino i The Blues odpadli z finałów United Cup.
David Gray /AFP

Dobra passa The Blues w United Cup, mieszanym konkursie drużynowym, zakończyła się w sobotę wspólnymi porażkami Mannarino i Garcii z Polakami Hurcoxem i Svidkiem.

W sobotę w Sydney w półfinale gry pojedynczej mieszanej Francja została zatrzymana przez Caroline Garcię i Adriana Mannarino.

Numer 9 na świecie, Hubert Hurcox z Polski, po raz pierwszy pokonał Francuza Adriena Mannarino (22. miejsce na świecie) 6:3, 7:5 w 1 godzinę i 41 minut. Następnie liderka świata Ika Sviatek pokonała w trzech setach Francuzkę Caroline Garcię (20. miejsce na świecie) 4:6, 6:1, 6:1.

Cieszę się, że wróciłem i nie popełniłem tylu błędów, co w pierwszym secie– powiedział Świątek. „Caro jak zwykle wywierała na mnie presję, więc cieszę się, że jestem w finale„.

W niedzielnym finale Polska zmierzy się z Niemcami lub Australią.

Po zakwalifikowaniu się dzięki dwóm zwycięstwom w grze pojedynczej Polska wygrała następnie w grze podwójnej mieszanej, w której Katharina Cava/Jan Zieliński pokonała francuską parę Elixane Lechemia/Edouard Roger-Vasselin w prostych setach 6:3, 6:3.

Świetny występ The Blues

Tym razem upadając od nich silniej, The Blues zostali zatrzymani po dobrym występie w Australii, w dużej mierze dzięki Caroline Garcia.

W fazie grupowej Francja zaczęła dominować nad Niemcami od nr 7 na świecie Alexandra Zvereva. Garcia wygrał w grze pojedynczej z Angelique Kerber, a następnie współpracował z Edouardem Rogerem-Vasselinem w grze podwójnej przeciwko Zverevowi i Kerber. Mannarino przegrał ze Sverezem.

Następnie przeciwko Włochom Mannarino i Garcia wygrali w singlu z Lorenzo Sonego (46. miejsce na świecie) i Jasmine Paulini (29. miejsce), dzięki czemu Francja znalazła się w ćwierćfinale i znalazła Norwegię.

Tam Mannarino został pokonany przez Kaspera Ruuda (11. miejsce na świecie), natomiast Garcia pokonał Malena Helko w grze pojedynczej, a następnie połączył siły z Edouardem Rogerem-Vasselinem w deblu.

READ  Niedaleko Erica Gemmore'a Marine Le Pen pozuje na prezydenta Polski

Polska awansowała do ćwierćfinału z Chinami, po czym Harkocs pokonał w setach Zhang Zichena 6:3, 6:4, a Świątek zwyciężył 6:2, 6:3 z Zheng Qinwenem.