Francja eliminuje waleczną Polską – rts.ch

Francja nadal planuje swój kurs w Katarze. Obrońca tytułu, który ma jedenasty kolor, zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata po pokonaniu Polski 3:1.

Dzięki historycznemu sukcesowi Oliviera Girouda w 44. minucie, który pozwolił mu zostać królem strzelców w historii The Blues z 52 golami i parą Kyliana Mbappé (74 i 91), to niesamowite zwycięstwo nie powinno zostać zapomniane. Słabość w defensywie.

Przed przejęciem bramki Francja miała ogromnego pecha i nie straciła pierwszego gola. W 38. minucie Hugo Llorisowi udało się przeszkodzić w kluczowym strzale Piotra Zielińskiego z Napoli, po czym na linii bramkowej zastąpili go Theo Hernandez i Raphael Varane.

Talent Mbappe

Jedynym żalem bramkarza Tottenhamu będzie to, że przyznano mu rację, której odmówiono po dwóch rzutach karnych Roberta Lewandowskiego pod koniec dogrywki.

Didier Deschamps może mieć nadzieję, że talent Kyliana Mbappe wyeliminuje słabości jego zespołu. Paryżanin strzelił gola po raz czwarty i piąty na tym turnieju i sprawia wrażenie, że jest w stanie strzelać, kiedy tylko zechce.