Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Forza Motorsport 8: bezpłatny trening, kwalifikacje, tryb wieloosobowy… Nowe informacje! | Xbox One

Chociaż to Forza Horyzont 5 Był w zasadzie w centrum uwagi na ostatniej comiesięcznej Forzie, co na pewno Forza Motorsport 8 Mówiono o tym również pod koniec audycji. Zapowiedziana w 2020 roku kolejna duża część serii jest wciąż skromna i nie ma jeszcze daty premiery. W maju dowiedzieliśmy się, że gra wprowadzi wiele nowych funkcji, na które fani z niecierpliwością oczekiwali, takich jak różne rodzaje gumek, ograniczniki czy bardziej zaawansowany silnik fizyczny.

Dziś, dzięki nowym informacjom, które zachwycą fanów wyścigów samochodowych, tytuł powraca w centrum uwagi.

Wydarzenie na żywo z bezpłatnym szkoleniem i kwalifikacjami

Chris Isaki, dyrektor kreatywny Turn10, przedstawił nowe szczegóły dotyczące przełomowej symulacji samochodu Microsoftu. Drugi test rozgrywki odbył się 14 sierpnia z członkami społeczności, a tryb wieloosobowy znalazł się w centrum uwagi w tej nowej fazie testów. Jeśli dotychczasowa gra online Forza Motorsport składała się głównie z serii wyścigów, teraz będzie można brać udział w „Wydarzeniach na żywo”, które zapewnią bardziej realistyczne podejście do wyścigów samochodowych, zwłaszcza w fazie testów. Wolne i kwalifikacje.

Jest on w całości zaprojektowany jako wyścig weekendowy i będzie zawierał kalendarz z otwartymi wydarzeniami społecznościowymi i różnymi sesjami dostępnymi dla graczy z całego świata. To zdecydowanie dobra wiadomość dla fanów, ponieważ to bardziej autentyczne podejście jest deklarowane od wielu lat.

Popraw swoje czasy okrążeń dzięki „Corner Mastery System”

Inną ważną prośbą ze strony graczy było dostarczenie narzędzi do rozwoju. Studio testuje więc coś, co nazywa „systemem opanowania zakrętów”, funkcję dostępną podczas wolnych ćwiczeń, która w szczególności pozwala na bardziej precyzyjną identyfikację różnych typów zakrętów w celu szybszego poruszania się.

Facet twierdzi, że chociaż ten nowy system został zaprojektowany przede wszystkim po to, aby pomóc graczowi być szybszym, pomaga również uczynić społeczność bardziej konkurencyjną, łatwiej porównując ich szybkość z szybkością innych graczy w danym segmencie.

READ  Xbox Game Pass: nadchodzące gry w lutym są włączone? | Xbox One

Wreszcie prawdziwe wyścigi wytrzymałościowe?

Na koniec zajęliśmy się kilkoma informacjami na temat wyścigów wytrzymałościowych. Cieszą się ogromną popularnością wśród społeczności i nabiorą zupełnie nowego wymiaru w nadchodzącym Forza Motorsport. Dzięki wszystkim nowym funkcjom, takim jak punkty zatrzymania, zużycie opon i zużycie paliwa, w końcu będzie można wziąć udział w prawdziwych zawodach wytrzymałościowych z bezpłatnymi fazami treningów i kwalifikacji.

Chris Isaki mówi, że jest bardzo podekscytowany możliwościami i elastycznością wydarzeń na żywo: możemy na przykład zobaczyć etapy kwalifikacyjne w ciągu tygodnia, a następnie ścigać się w weekend. Jednak trzeba będzie zadowolić się tymi kilkoma słowami, ponieważ żaden obraz nie został ujawniony.

Więcej informacji na temat gry i kolejny test rozgrywki zostanie ogłoszony w najbliższych miesiącach, ale wszystko wskazuje na to, że w końcu otrzymamy grę wyścigową godną tego miana. Pamiętaj, że premiera jest obecnie zaplanowana na koniec 2022 roku wyłącznie na Xbox Series X | S i PC.