Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Formuła 1 | Verstappen woli „trzymać cię z dala od toru” według Hamilton

Gdy napięcie na Monzy nieco osłabło, Lewis Hamilton skrytykował rywala o tytuł Maxa Verstappena, mówiąc, że kierowca Red Bulla wolałby „wykopać cię z toru”, niż zrezygnować z miejsca.

Mistrzowie zderzyli się podczas Grand Prix Włoch w niedzielę, a incydent miał miejsce w pierwszej rundzie, gdy dwaj mężczyźni ustawili się do wejścia do della ruggia ccicani (zakręt 4), a Hamilton przekroczył bariery, aby uniknąć kolizji.

“Jeśli spojrzysz na początek wyścigu, była taka sama kraksa lub podobne wydarzenie, kiedy próbowałem ominąć Maxa na zewnątrz. Oboje jesteśmy wysoko postawionymi, doświadczonymi zawodnikami i wiem, że nie mogę wyprzedzić Max, unikam tego.

„Widzieliśmy go na Imoli. Wykopał cię z drogi. Widzieliśmy go na zakręcie 4 na torze Monza, wykopał cię z drogi. skrzyżowane.”

To wyjaśnia, dlaczego Lewis Hamilton pozostaje zdziwiony, dlaczego jego rywal nie zrobił tego samego w dalszej części wyścigu.

„Byłem z przodu w pierwszym zakręcie. Zostawiłem wystarczająco dużo miejsca, widok samochodu z zewnątrz przy wjeździe w zakręt. W zakręcie osiągnęliśmy taką samą prędkość i byłem przed nami, w pierwszym po prawej stronie, jak na wjeździe w drugi po lewej.

„W końcu stracił kontrolę nad wibratorem, ponieważ nie chciał się poddać. I wpadł na mnie. Nie czuję się winny, ponieważ potrącił mnie samochód, który był za mną”.

„Przychodzi czas, kiedy musisz przyznać, że nie zamierzasz przejechać przez zakręt i musisz zablokować drogę. Normalnie wszyscy robią to podczas Grand Prix. Ale nie Max. Nie jestem pewien, dlaczego miałby to zrobić Zrób to.”

READ  Los Angeles Lakers pokonało Utah Jazz, Phoenix przegrał u siebie z San Antonio