Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Football League 1 – TV: L’Equipe wyciąga pomocną dłoń do Amazon

Podczas gdy Ligue 1 wkrótce wyląduje na Amazon Prime, nowy główny nadawca francuskiej piłki nożnej wprowadzi innowacje w sposobie płacenia dziennikarzom i konsultantom.

Od 6 sierpnia, daty wznowienia Ligi Francuskiej, Najlepsze wideo Stanie się celem mistrzostw Francji. Każdego dnia na platformie piłkarskiej giganta handlu elektronicznego będzie transmitowanych osiem spotkań, w tym wielki plakat w niedzielny wieczór. W każdy weekend L1 dziennikarze i konsultanci będą gościć francuską piłkę nożną. Ale ku zaskoczeniu wszystkich, przyszli pracownicy kanału Amazon nie zostaną sklasyfikowani. Temu paryski Wynika z niego, że wszyscy pracownicy Prime Video Ligue 1 zostaną przydzieleni do… grupy L’Equipe.

Rzeczywiście, w ostatnich dniach zespoły Amazona przeniosły się do siedziby sieci i gazety w Boulogne-Billancourt. Decyzja nieco zaskakująca, a nawet alarmująca? Wcale nie, bo Ta decyzja została podjęta z powodu braku czasu.. Po nabyciu praw telewizyjnych do L1 w czerwcu ubiegłego roku Amazon nie miał czasu na założenie redakcji we własnej siedzibie. Więc amerykańska firma wybrała „Zlecanie na zewnątrz produkcji artystycznej i wydawniczej jej magazynów, np. komentarzy do jej meczów”.

W przeciwieństwie do Canal+, beIN Sports czy RMC Sports, swoich przyszłych konkurentów, Amazon zleci na zewnątrz. Aby ta nowa sytuacja była możliwa, L’Équipe stworzyło nową spółkę produkcyjną, “21 produkcji”. W końcu to Amazon dokonuje wszystkich wyborów. „Pracowników rekrutują osoby z Amazona.Zespół to nic innego jak rodzaj usługodawcy, na poziomie menedżerskim”, wyjaśnia przyszły członek Amazon, który uważa, że ​​w następnym sezonie nie zostanie utworzony żaden pomost między Amazonem a L’Equipe, mimo że oba kanały są połączone dla L2.

READ  Merkato | Mercato - Paris Saint-Germain: Achraf Hakimi dodaje dodatkową warstwę po przybyciu do Paris Saint-Germain!