Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FM Logistics instaluje robota MiR w magazynie Ikea w Polsce

Emitent Logistyka FM Łączy autonomicznego robota mobilnego MiR500 od producenta Mobilne roboty przemysłowe (i) W magazynie klienta Ikea Znajduje się w polskim mieście Zarosty. Usprawnia i usprawnia procesy logistyczne, unikając powtarzalnych zadań przez operatorów i chroniąc miejsce pracy. „Aby stworzyć przewagę konkurencyjną dla firmy i naszych klientów, inwestujemy w elastyczne, łatwe w użyciu i niedrogie innowacyjne rozwiązania. Technologia mobilnych robotów przemysłowych jest znacznie mniej kosztowna w użyciu niż systemy zautomatyzowanych pojazdów sterowanych (AGV). W tym konkretnym przypadku rozwiązanie MiR kosztuje ponad połowę”., Exlique Alexander Damie, Innowacje i Metody Proces chez FM Logistics jest liderem w Europie Środkowej.

MiR500 działa autonomicznie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest w stanie przenosić płyty i ładunki do 500 kg. W takim przypadku robot musi przesunąć puste tace w przepływie towarów wewnętrznych do centrum dystrybucyjnego. „Podczas testów robot przejechał ponad 60 km, wykonał 180 udanych misji i przeniósł ponad 1500 pustych płyt”., mówi Edita Schmidzovich, kierownik oddziału FM Logistics w Jarosti w Europie Środkowej.

FM Logistics nadal będzie instalować AMR w swojej logistyce

Integracja MiR500 w Zarosti to drugie wdrożenie autonomicznego robota mobilnego (AMR) realizowane przez FM Logistics przy pomocy koordynatorów rozwiązań z zakresu robotyki Aster i ABZ Automatica działających w Polsce. Przenośny model robota MiR200 został zainstalowany w zakładzie logistycznym w Mszczonowie w celu wykonywania funkcji pakowania równoległego. AMR transportuje tam odpady (liście, pudła) do sortowni zamiast do pracowników, oszczędzając im w ten sposób 18,5 km codziennych dojazdów. FM Logistics planuje wykorzystać nowe AMR na innych platformach.

READ  Polska zdymisjonuje Szwecję i awansuje na mistrzostwa świata