Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FM Logistic instaluje robota MiR w magazynie Ikea w Polsce

Dostawca usług FM Logistic integruje autonomicznego robota mobilnego MiR500 od producenta Mobilne roboty przemysłowe (MiR) W magazynie swojego klienta IKEA Znajduje się w polskim mieście Yarosti. Upraszcza to i usprawnia procesy logistyczne, jednocześnie oszczędzając operatorom powtarzalnych zadań i zabezpieczając miejsce pracy. „W celu stworzenia przewagi konkurencyjnej dla firmy i naszych klientów, inwestujemy w innowacyjne rozwiązania, które są elastyczne, łatwe w użyciu, a tym samym opłacalne. Mobilna technologia robotyki przemysłowej jest bardziej atrakcyjna finansowo w użyciu niż Automated Guided Vehicle (AGV) ) systemy.W tym konkretnym przypadku rozwiązaniem jest MiR to ponad połowa kosztów”– wyjaśnił Alexandre Dami, dyrektor ds. innowacji i operacji w chez FM Logistic Central Europe.

Działając autonomicznie 24/7, MiR500 jest w stanie transportować palety i ładunki do 500kg. W takim przypadku robot musi przemieszczać puste palety w wewnętrznym przepływie ładunków centrum dystrybucyjnego. Podczas testów robot przejechał ponad 60 km, z powodzeniem wykonał 180 misji i przetransportował ponad 1500 pustych palet., relacjonowała Edita Omechovic, dyrektor serwisu Garusti w FM Logistic Central Europe.

FM Logistic będzie nadal instalować AMR w swojej logistyce

Integracja MiR500 z Jarostami to drugie wdrożenie Autonomicznego Robota Mobilnego (AMR) realizowane przez FM Logistic przy pomocy Astor i ABZ Automatyka, dwóch integratorów rozwiązań zrobotyzowanych działających w Polsce. MiR200, mniejszy model robota, został zainstalowany w ośrodku logistycznym w Mszczonowie w celu przeprowadzenia wspólnych działań mobilizacyjnych. AMR zamiast ludzkich pracowników transportuje odpady (papiery, kartony) do sortowni, oszczędzając im 18,5 km codziennych dojazdów. FM Logistic planuje opublikować nowe AMR w innych lokalizacjach.

READ  Oprogramowanie do harmonogramowania pracowników online Zużycie rynku, produkcja, import, eksport i prognozowanie 2021-2030: Genialne planowanie, Simplybook.me, Rekrutacja