Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma sprzedawała grzyby „Made in France”…z Polski

Firma sprzedawała grzyby „Made in France”…z Polski

Lou Légumes został ukarany grzywną w wysokości 744 000 euro przez sąd karny w Rennes. 13 dużych grup detalicznych, czterech producentów, a nawet Dyrekcja Ochrony Ludności (DDPP) przyłączyło się jako strony cywilne, podczas gdy firma rodzinna zdecydowała się odwołać od decyzji, według Aktualności.

„Zła” i „bezpodstawna decyzja”

Oszustwo wykryto po kontroli, która odbyła się 14 grudnia 2020 r. w celu zwalczania nadużyć finansowych i w wyniku której faktycznie wykryto ciężarówki przyjeżdżające z Polski wypełnione tacami z grzybami owiniętymi folią plastikową, oznaczonymi jako wyprodukowane we Francji. Następnie menadżer biznesowy wspomniał o dużym popycie w okresie poprzedzającym święta i bronił się, twierdząc, że jest to „błąd”.

Generalna Dyrekcja ds. Konkurencji, Spraw Konsumenckich i Zapobiegania Nadużyciom została zaalarmowana przez Krajowy Związek Francuskich Producentów Pieczarek. Ten ostatni stwierdził, że firma sprzedawała znacznie więcej, niż miała być w stanie wyprodukować.

Firma potępia „bezpodstawną” decyzję oraz „sprawę o charakterze politycznym i związkowym wniesioną przez stowarzyszenie zawodowe, której celem jest zniszczenie” grupy i „osłabienie konkurenta, któremu udało się sprostać bezprecedensowemu wyzwaniu, jakim było wznowienie produkcji”. Sektor świeżych grzybów we Francji.

READ  Alzacki magnat włókienniczy wychodzi z kryzysu silniejszy