Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

firma.  GLI przejęło polskiego konkurenta Chemet

firma. GLI przejęło polskiego konkurenta Chemet

W piątek 10 stycznia Sąd Gospodarczy orzekł na korzyść polskiej spółki Chemet SA nabycia Gaz Liquefied Industrie, będącego właścicielem fabryk w Bischwiler i Sivray (Wiedeń). Od lipca ubiegłego roku, po upadłości Grupy Altifort, której była częścią, znajduje się pod zarządem komisarycznym.

Oprócz Chemetu SA zgłosiło się jeszcze dwóch kandydatów do przejęcia Producent butli i pojemników do przechowywania LPG i gazów skroplonych: Grupa Galilé, na której czele stoją byli dyrektorzy Altifortu oraz paryski inwestor Verdoso, będący wcześniej większościowym udziałowcem GLI. To drugie rozwiązanie było preferowane przez pracowników, którzy poprzez swoich przedstawicieli związkowych Mówili, że boją się opcji polskiej, bojąc się, że pewnego dnia stanie się ona synonimem przesiedlenia.

Dzięki temu przejęciu grupa Chemet SA z siedzibą w Tarnowskich Górach k. Katowic realizuje strategię zdobycia rynku Europy Zachodniej. Dwie francuskie fabryki uzupełniają dwie, które grupa ma już w Polsce, zwiększając zatrudnienie do 1100 osób i spodziewane przychody w 2020 r. wyniosą 140 mln euro. Prawie wszystkie z 500 stanowisk pracy w GLI (w tym 191 w zakładzie w Bischwiller) są zarezerwowane; Chemet zapowiedział nawet zatrudnienie prawie 120 pracowników w ciągu najbliższych trzech lat.

READ  UWAGA: Ceny ropy rosną po cotygodniowych danych o zapasach w USA