Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Firma Arjo wysyła za granicę Polski 100 łóżek szpitalnych

Firma Arjo wysyła za granicę Polski 100 łóżek szpitalnych

hojność. Arjo International, posiadająca fabrykę w parku przemysłowym Magog, mobilizuje się, aby pomóc ukraińskim uchodźcom, przekazując dziesiątki tysięcy dolarów na sprzęt medyczny.

Duża rodzina Arjo jest szczególnie dotknięta tym międzynarodowym kryzysem, ponieważ jeden z jej pięciu zakładów zlokalizowany jest w Polsce. W ostatnich dniach ten sąsiadujący ze strefą konfliktu kraj przyjął setki tysięcy Ukraińców, którzy zdecydowali się zostawić wszystko, aby uciec przed konfliktem zbrojnym.

„Od początku konfliktu menedżerowie firm zadawali sobie pytanie, w jaki sposób mogą pomóc Ukraińcom i naszym pracownikom w Polsce, którzy są głęboko dotknięci tym, co się dzieje” – mówi Sandrine Ayot, dyrektor ds. zasobów ludzkich w Magog. Pierwszą ważną inicjatywą było wysłanie 100 łóżek medycznych i materacy do szpitali polowych zlokalizowanych na granicy, aby sprostać rosnącym potrzebom.

Darowizna o wartości około 550 000 dolarów. Z ostatniej wiadomości wynikało, że sprzęt wyprodukowany w Polsce jest już w drodze do miejsca przeznaczenia.

Równolegle z tą inicjatywą Arjo uruchomiło kampanię zbierania funduszy wśród swoich pracowników na całym świecie. Mają czas do 18 marca na przekazanie darowizny pieniężnej, a ostateczna kwota zostanie podwojona przez pracodawcę. Wewnętrznie utworzono specjalnie złożoną z Polaków komisję, która dbała o to, aby ta pomoc finansowa została rozdzielona na najodpowiedniejsze działania. „Chcemy mieć pewność, że pomagamy we właściwy sposób. Na przykład część środków zostanie przeznaczona na wsparcie finansowe dla naszych pracowników w Polsce, którzy witają uchodźców w swojej ojczyźnie. W Argo naszą dewizą jest „Człowiek przede wszystkim” ', zatem aspekt humanitarny jest najważniejszy. W naszej działalności.

READ  EDF: Zamknięto reaktor w elektrowni jądrowej Taishan EPR w Chinach