Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Finalista gry podwójnej Thiem został wyeliminowany, pokonując Halesa Schwartzmana… Co warto zapamiętać ze środowych kwalifikacji

Finalista gry podwójnej Thiem został wyeliminowany, pokonując Halesa Schwartzmana… Co warto zapamiętać ze środowych kwalifikacji

Do grupy szesnastu, którzy w środę przeszli do trzeciej i ostatniej rundy kwalifikacji, dołączyło pięciu Francuzów. Wśród nich są Quentin Halles i Liulia Gangan.

Telewizja francuska – redakcja sportowa

opublikowany

aktualizować


Czas czytania: 3 minuty

Austriak Dominic Thiem podczas drugiej rundy eliminacji Rolanda Garrosa, 22 maja 2024 r. (JAVIER GARCIA / SHUTTERSTOCK / SIPA)

Niebieska jednostka kurczy się. Trzeciego dnia kwalifikacji, w środę 22 maja, rozpoczęła się druga runda eliminacji Rolanda Garrosa. Spośród szesnastu drużyn, które wzięły udział w paryskim turnieju, tylko pięć zachowało nadzieję na awans do turnieju głównego, a Dominic Thiem żegnał się z French Open.

Dominic Thiem nie zobaczy głównego losowania

Dominic Thiem, finalista gry podwójnej z 2018 i 2019 roku, został wyeliminowany w drugiej rundzie kwalifikacji przez Fina Otto Virtanena. Ulubiony francuskiej publiczności Austriak spasował w dwóch setach i do końca gry miał czas 1:43 (6-2, 7-5). Były numer trzy na świecie nigdy nie odzyskał najlepszej formy po tym, jak w połowie 2021 roku został zmuszony do pauzy na ławce rezerwowych po zerwaniu więzadeł w prawym nadgarstku.

To była emocjonująca seria, która miała miejsce na korcie Suzan Lingen po tym, jak Dominic Thiem został pokonany przez Otto Virtanena 2:6, 5:7.  Organizatorzy turnieju chcieli oddać hołd Austriakowi, który po raz ostatni postawił stopę na paryskich kortach ziemnych.  Omelie Mauresmo była pod ręką, aby wręczyć mu trofeum.

Druga runda kwalifikacyjna: Roland Garros honoruje Dominica Thiema
To była emocjonująca seria, która miała miejsce na korcie Suzan Lingen po tym, jak Dominic Thiem został pokonany przez Otto Virtanena 2:6, 5:7. Organizatorzy turnieju chcieli oddać hołd Austriakowi, który po raz ostatni postawił stopę na paryskich kortach ziemnych. Omelie Mauresmo była pod ręką, aby wręczyć mu trofeum.

Nawet gdyby Dominic Thiem ogłosił, że rok 2024 będzie jego ostatnim sezonem na torze, organizatorzy Rolanda Garrosa zdecydowali się nie udzielić zaproszenia na główne losowanie światowego numeru 131. Jednak po tej porażce 30-latek otrzymał hołd na korcie Suzanne Lenglen, gdzie rozegrano mecz, w obecności dyrektor turnieju Amelie Mauresmo. W swojej karierze często odnosił sukcesy na kortach ziemnych z Dominiciem Thiemem: zdobył tam 10 ze swoich 17 tytułów.

Wyczyn Quentina Hallesa z pięcioma Francuzami w trzeciej rundzie

Najważniejszym występem tego dnia jest Quentin Hales. Bondenoy, zajmujący 187. miejsce w rankingach tenisa zawodowego, pokonał w supertiebreaku Argentyńczyka Diego Schwartzmana (141), mimo że przegrał pierwszego seta (4-6, 6-4, 7-6). [10-7]) Po ponad trzech godzinach spędzonych na dworze Suzanne Lenglen. Wielkie zwycięstwo nad półfinalistką z 2020 r. W sumie czterech Francuzów i jedna Francuzka zakwalifikowali się do trzeciej rundy i dzięki temu są o krok od głównego losowania.

Oczywiście maraton pierwszej rundy (3:21 pojedynku Francuza z Antoine’em Escoffierem) nie wpłynął na Jeffreya Blancano. Zawodnik nr 277 na świecie pokonał Serba Duje Agdjokovica (7-5, 6-4), choć plasuje się od niego znacznie wyżej (130. miejsce). Na korcie nr 7 25-letni Francuz wywalczył sobie miejsce w trzeciej rundzie i może marzyć o rywalizacji w paryskim Wielkim Szlemie po raz drugi po 2022 roku.

Ze swojej strony Gregoire Barrier sprzeciwiał się powrotowi Włocha Andrei Pellegrino (6-2, 3-6, 6-4), aby również dać sobie szansę na ucieczkę z kwalifikacji. Po zdetronizowaniu Mołdawian Radu Albota (1-6, 6-4, 6-4), byłego nr 39 na świecie, który spadł do 139, Matthiasa Borga, który w 2016 roku w Port D’Auteuil doprowadził do upadku Andy’ego Murraya. .

Wynik również był zadowolony Leulia Jhingan, która przez prawie dwie godziny grała z Łotyszką Darją Semenistagą (6-3, 3-6, 6-2), o miejsce w tabeli będzie walczyć z amerykańskim leworęcznym Robinem Montgomerym.

Harmony Tan i Benjamin Ponzi są bardzo uczciwi

Przy kobiecym stole, Harmony Tan pozostawiła po sobie wiele piór w swojej ciężko wygranej pierwszej rundzie. Po oszczędzeniu pięciu punktów meczowych (6-7, 7-6, 6-3) w poniedziałek nie była w stanie rywalizować w drugiej rundzie kwalifikacji z Argentyną Julią Rierą. W meczu kwalifikacyjnym z rozstawionym z numerem 2 (93. miejsce na świecie) 26-letnia Francuzka (233. miejsce) popełniła zbyt wiele niewymuszonych błędów (31) i przegrała w dwóch setach (6-3, 6-2). .

Alice Tupelo rozwaliła się na włoską Sarę Errani (6-2, 6-1), wicemistrzynię French Open w 2012 roku. Koniec cyklu także dla Margot Rouvroy, Hugo Blanchett, Maxime Janvier, Hugo Grenier, Titouan Drojet, Enzo Coacao, Manuel Guinard, Valentin Royer i Benjamina Ponziego. Ten ostatni przegrał ze Słowakiem Josefem Kovalikiem (6:3, 6:2).

READ  Sprawa Messiego: Paris Saint-Germain zmienia wszystko, a Katar w pełni się materializuje