Finał NCAA – Kansas pokonuje Karolinę Północną po historycznym powrocie

Koszykówka jest czasami trudna. Koszykówka to sport, w którym wszystko toczy się tak szybko, że na początku możesz czuć się nietknięty, a potem nieszczęśliwy. To jest dokładnie to, czego Północna Karolina doświadczyła ostatniej nocy w Wielkim Finale NCAA przeciwko Kansas. Po przesunięciu meczu o 15 punktów w pierwszej połowie, podopieczni Huberta Daviesa upadli, by ostatecznie przegrać 72-69 z Jayhawkami. Powiedzieliśmy surowe.

Przez 20 minut Karolina Północna była spełnieniem marzeń. Ostatecznie zamiast 15, Kansas zdominował początek meczu, ponieważ już był przeciwko Villanovie. Być może trochę zdenerwowany wyzwaniem spotkania, Tar Heels walczyli najpierw z Jayhawks i ich głównym Davidem McCormackiem, prowadząc 11-5 po pięciu minutach. Ale potem fala błękitu zmyła wszystko na swojej drodze. UNC zdominowało mecz, podnosząc ton w defensywie, rzucając piłeczkami, uchwalając prawo zbiórek i narzucając rytm w ataku. Od Armando Bacota do Caleba Love przez RJ Davisa i Brady’ego Maneka, Karolina Północna nie tylko złapała, ale także poszerzyła przewagę, korzystając w szczególności z McCormacka na ławce po dwóch faulach i Ochaia Agbajiego dyskretnego i dobrze opanowanego przez Leaky Black. Wynik w drugiej połowie? 40-25 UNC.

Potem za koszmarem.

Kiedy zaczynamy wkładać szampana do lodówki od strony Chapel Hill, Mecz całkowicie się zmienił w drugiej połowie. KS wraca z innymi zamiarami i zabiera Tar Heels na jakiś czas z szatni. McCormack wznawia akcję, której nie mógł kontynuować w pierwszej tercji, podczas gdy jego przyjaciel Agbagi jest bardziej agresywny, dopóki nie wypchnie Blacka za cztery faule. Dodajesz do tego Christiana Brauna, który rozgrzewa się, podczas gdy UNC stara się znaleźć dobre strzały w ataku przeciwko trudnemu przeciwnikowi. i takA Jayhawki idą 25-10 w Północnej Karolinie w dziewięć minut, zanim objął prowadzenie w wielokrotnie nagradzanym strzale szóstego Remy’ego Martina, a następnie jednym strzałem Galena Wilsona. 56-50 KS, cały rozmach sprzyja rodzinie Jayhawk.

READ  Tamerlan Azizov, zapaśnik Montferrand na dachu świata

Z pewnością na początku pięty zdołały unieść głowę nad wodę. Wprowadza się RJ Davis, Caleb Love daje z siebie wszystko pomimo bolesnych nóg, a brat gracza Suns, Cama Johnsona, Puff, znakomicie wchodzi, aby pomóc Północnej Karolinie wrócić do gry w ostatnich minutach, pomimo gangów duetu Martin-Wilson. UNC prowadzi nawet 69-68 sześćdziesiąt sekund przed metą po koszu Manka. Ale w czasach finansowych zespół Huberta Davisa nie mógł znaleźć odpowiedzi na Davida McCormacka. Gdy Tar Heels w Armando Bacot, który zremisował Davida Robinsona z największą liczbą deblów w sezonie NCAA (31), ponownie doznał kontuzji prawej kostki (już kontuzjował swój półfinał w meczu z Duke’iem), dwa supersprzęgła McCormacka w meczu farba dająca kule KS 72 -69. W międzyczasie Caleb Love został zablokowany przez penetrację przez młodego Remy’ego Martina, po czym nie trafił w 3-punktowy korektor. Buff Johnson również pudłuje, a Brady Mannick posyła podanie do przyłożenia po dwóch atakujących blokach. UNC przegapił swoją szansę. Tar Heels będą mieli ostatnią szansę po tym, jak miły prezent od ich przeciwnika zrobi wybrzuszenie w lay-upie, ale ostatnia próba Love’a nawet nie dociera do kręgu. 72-69 wynik końcowy. Kansas może się radować, Północna Karolina może płakać.

Po stracie 16 punktów, Jayhawks dokonali największego powrotu w historii finałów college’u. W ten sposób Kansas zdobyło swój czwarty tytuł NCAA w swojej historii, a drugi pod rządami Billa Self, a wszystko to z Ochai Agbaji, który zdobył tytuł MOP w Final Four. Tar Heels będą cię żałować przez długi, długi, długi czas.