Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fiasko projektu reformy policji w USA, porażka dla Biden

W środę, 22 września, senatorowie amerykańscy zakończyli negocjacje w sprawie projektu reformy policji rozpoczętego po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda. Mimo miesięcy dyskusji,Nie udało nam się uzgodnić strategiiDemokratyczny senator Cory Booker powiedział dziennikarzom, ogłaszając zakończenie negocjacji ze swoimi republikańskimi kolegami.

Demokratyczny prezydent, wybrany przy poparciu czarnych wyborców i który uczynił tę reformę priorytetem, obwinił republikanów o niepowodzenie negocjacji. “Niestety, republikańscy senatorowie odrzucili skromne reformy, które poparł nawet były prezydent (Donald Trump, przyp. tłum.), jednocześnie odmawiając podjęcia działań w kluczowych kwestiach, o których nawet policja była skłonna dyskutować.Skrytykował w komunikacie prasowym.

«głębokie rozczarowanie»

Republikanie oddali mu piłkę. “Po miesiącach postępów jestem głęboko rozczarowany, że Demokraci przegapili okazję, by uczynić nasze sąsiedztwo bezpieczniejszymi i poprawić relacje między organami ścigania a kolorowymi społecznościami.powiedział senator Tim Scott. Po tych fragmentach gorycz była dominującym porządkiem wśród zwolenników reform.

«Wyrażamy nasze głębokie rozczarowanie niezdolnością przywódców Senatu do znalezienia rozsądnego rozwiązania reformy policji federalnej.Skomentował to adwokat Ben Crump, który reprezentuje rodzinę Floydów i kilka ofiar policyjnej przemocy. “Po bezprecedensowym roku (…) związki policyjne i politycy partyjni zdecydowali się stanąć po złej stronie historii”– Gorzki werdykt, prezes NAACP Derek Johnson.

Morderstwo George’a Floyda, który został uduszony przez białego policjanta 25 maja 2020 r. w Minneapolis, wywołało masową mobilizację w całych Stanach Zjednoczonych przeciwko rasizmowi i policyjnej przemocy. W odpowiedzi kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów przyjęła w marcu ustawę o reformie policji nazwaną na cześć Lwów i Czterdziestu, która zaatakowała szeroki immunitet sądowy funkcjonariuszy.

READ  Dr Fauci mówi, że wyeliminowanie ospy byłoby niemożliwe przy aktualnych dezinformacjach

gniazda dławiące

Tekst przewidywał również zakaz uduszenia, ograniczenie przekazywania sprzętu wojskowego policji, utworzenie krajowego rejestru policjantów zwolnionych za złe traktowanie itp. Ale Demokraci musieli przekonać dziesiątki wybranych Republikanów do przekroczenia bariery Senatu. Uważając, by nie pokazać się jako grabarze reform, których mniejszość afroamerykańska z niecierpliwością oczekuje, republikanie powierzyli swojemu jedynemu wybranemu czarnoskóremu przedstawicielowi w Senacie, Timowi Scottowi, zadanie wynegocjowania tekstu kompromisowego.

Kilkakrotnie prezydent Joe Biden wzywał wybranych urzędników, aby pokazali „Odwaga– Do osiągnięcia. Miał nadzieję, że pomimo ich niepowodzeń.Kiedyś podpisał ambitną i kompleksową reformę policji honorującą imię i pamięć George’a Floyda“Poczekaj na,”Biały Dom będzie kontynuował konsultacjeMyślał o tym, co jego rząd mógłby zrobić dekretem.