Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dlaczego równonoc jesienna wystąpiła 22 września tego roku?

Dziś wieczorem oficjalnie się zaczynajesień mamy Półkula północna. tak nie 21 wrześniaAle 22 września tego roku 2021.

W rzeczywistościRównonoc jesienna Odbywa się co roku między 21 a 24 września. Po prostu wynik orbitowanie mamy tr O Soleil Nie jest całkowicie okrągły, ale owalny. Dlatego długość pory roku Nie zawsze jest tak samo. Dodatkowo, zgodnie z naszym harmonogramem, ogólny Policz 365 dni. Ziemia potrzebuje około 365 dni, 5 godzin i 48 minut, aby zatoczyć pełne koło wokół naszego Słońca. Kolejny powód do stworzenia luki.

Według Instytutu Mechaniki Niebieskiej i Rachunku równonocjesień Odbędzie się dokładnie w środę 22 września 2021 roku o godzinie 21:21 i 3 sekundach czasu paryskiego. Chwila, w której przechodzi nasze słońce punkt kulminacyjny z’równik Ziemia.

Równonoc – jesień i wiosna – to jedyne dwa okresy w roku, kiedy światło od uderzeń słońca Półkule na równi. Obsługujemy 12 godzin w dzień… i 12 godzin w nocy.

W równonocy trwa dzień i noc. Linia, która je ogranicza, łączy w pionie biegun północny i południowy. Tutaj wideo zaczyna się podczas jesiennej równonocy i pokazuje zdjęcia satelitarne przez rok, codziennie o tej samej porze. Przez miesiące odkrywamy linię podziału dzień/noc. © Filmy APOD

READ  Ukraina: 18 zabitych w rosyjskim nalocie na centrum handlowe „zbrodnia wojenna” dla Grupy Siedmiu - 28.06.2022 o 06:28