Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

FIA Motorsport Games – Niemcy, Francja i Polska w wyścigu kwalifikacyjnym 2

Po wygraniu pierwszego wyścigu kwalifikacyjnego Niemiec zrobił to ponownie dziś rano w GT Cup w drugim wyścigu FIA Motorsport Games w Paul Ricard. Fabian Schiller i Valentin Bierburg po godzinie wygrali Mercedesa-AMG GT3 #20.

Z Niemcami Fabiana Schillera, Francja prowadziła w sztafecie otwarcia z bardzo dobrym Simonem Cachetem w Mercedesie-AMG GT3 wyposażonym w dwie nowe opony. Pięć minut przed końcem Niemcy wystartowały we Francji, taki sam wynik jak w 1. wyścigu. Jednak Eric Depart naciskał pod koniec wyścigu, aby odzyskać prowadzenie nad Niemcami. Pod flagą w szachownicę przegrałby o 1,173 s (w końcu 6,173 s z karą 5 s za nieprzestrzeganie limitów szyny).

Polska zajęła trzecie miejsce, ponad 30 sekund za obydwoma Mercedesami. Audi R8 LMS GT3 Marcina Zetlińskiego i Karola Bassa zdominowało powrót z Anglii, a Mercedes-AMG GT3 Sama Neary’ego i Iana Lackeya zajął czwarte miejsce.

W pierwszej piątce znalazła się Szwajcaria, wyprzedzając Ukrainę, Hiszpanię, Tajwan, Portoryko, Hongkong i Litwę. Brazylia zajęła 12. miejsce. Najpierw był kontakt, potem problem ze sprzęgłem. Australijczyk wkrótce wycofał się po przebiciu opony na pierwszym okrążeniu po kontakcie.

Tak więc pierwszy rząd głównego wyścigu zostanie podzielony między Niemcy i Francję o 14:15.

READ  Jazz rządzi Polską od prawie 100 lat!