Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fernando Alonso ustanowił najlepszy czas w drugiej sesji treningowej GP Bahrajnu

Fernando Alonso ustanowił najlepszy czas w drugiej sesji treningowej GP Bahrajnu

Tym razem „zagrożenie” Astona Martina jest naprawdę bardziej widoczne na szczycie tabeli Formuły 1. Po wielu zachęcających sesjach Fernando Alonso ustanowił najlepszy czas w drugiej sesji treningowej w piątek po południu, bez udziału w Grand Prix Bahrajnu.

Ten biegł w podobnych warunkach na sobotnie kwalifikacje i niedzielny wyścig. Hiszpan jako jedyny zjechał poniżej granicy 1’31 (1’30’907). Pokonał Maxa Verstappena (+0″ 169) i Sergio Pereza (+0″ 171), osiągając najlepszy czas w pierwszej sesji, po strzale Red Bulla w Alvin. Dwukrotny holenderski mistrz świata powiedział, że jego samochód nie był tak stabilny, jak podczas testu w połowie sesji.

Charles Leclerc zajął czwarte miejsce (+0’460), daleko przed swoim kolegą z drużyny, Carlosem Sainzem, który znów był daleko w tyle (14′, +1’049). Za tym występ Nico Hulkenberga już po raz szósty spowodował problemy w hierarchii (+0”469). Haas faktycznie ustanowił siódmy najlepszy czas (z Magnussenem) podczas porannej sesji.

Gasly i Ocon odpowiednio na siódmym i jedenastym miejscu

Szóste miejsce dla Lance’a Strolla (+0″ 543) potwierdza potencjał Astona Martina, ale obraz z kamery pokładowej niepokoi Kanadyjczyka. Kilkakrotnie zdejmował lewą rękę z kierownicy, aby pchnąć ją od dołu zamiast obracać w tradycyjny sposób.Kierowca zapytany przez swojego inżyniera Zbliżając się do pierwszego zakrętu inaczej, aby mieć lepszą trajektorię w drugim, odpowiedział, że nie jest w stanie zrobić tego rękami.

READ  Zakwalifikowany do półfinału, faworyzował Świątka do wygrania turnieju

Alpine było nieco bardziej na ich korzyść niż w pierwszej sesji. Pierre Gasly ustanowił siódmy czas w 0’568 Alonso, a Esteban Ocon zajął jedenaste miejsce (+0’701). Jest lepszy od Mercedesa, który zajął 8. i 13. miejsce z Lewisem Hamiltonem (+0”636) i George’em Russellem (+0”975). Wreszcie, dno siatki już dość wyraźnie się kształtuje, a zarówno Alpha Tauri, jak i dwaj Williams dopełniają ostatnie miejsce, Logan Sargeant, który pojawił się niedawno w piątkowy wieczór w Sakhir.