Federer wygrywa zakład i awansuje do ćwierćfinału

Tym razem był to prawdziwy test, który Roger Federer zdał pomyślnie w poniedziałek na Wimbledonie: wyeliminował włoskiego Lorenzo Sonego (27) 7:5, 6:4, 6:2 i awansuje do ćwierćfinału na angielskim trawniku 17. . Czas, 58. raz w Grand Slam.

„Bardzo się cieszę. To był mecz w trudnych warunkach, najpierw na świeżym powietrzu, a potem w hali (z zamkniętym dachem), przeciwko groźnemu przeciwnikowi!”, cieszył się Szwajcar, który został najstarszym zawodnikiem w ćwierćfinale Wimbledonu.

W wieku prawie 40 lat marzy o dziewiątej koronie w Londynie, aby pobić rekord tytułów wielkoszlemowych na 21. Jego kolejnym przeciwnikiem o miejsce w półfinale będzie Rosjanin Daniił Miedwiediew (2) lub Polak Hubert Hurkacz ( 18). Mecz pomiędzy tymi dwoma ostatnimi został przerwany w poniedziałek wieczorem z powodu deszczu, aw nocy przy 6-2, 6-7 (2/7), 6-3, 3-4 na korzyść Rosjanina. Muszą skończyć we wtorek, a zwycięzca rozegra mecz ćwierćfinałowy w środę bez dnia wolnego.

„Są młodzi, będą mogli wyzdrowieć! Niestety są też bardzo silni…” – skomentował ze śmiechem Federer, zanim opuścił Centralny Dziedziniec.

Silny, wysportowany i inspirujący, zdominował zapał Sonego (26), którego opór osłabł pod koniec pierwszego seta, gdy deszcz wstrzymał mecz na około dwadzieścia minut, nadszedł czas na zamknięcie dachu centralnego boiska.

W momencie przerwy Sonego walczył z layupem przez 12 minut i musiał zmierzyć się z czwartym breakpointem. Po powrocie, po krótkiej rozgrzewce, zaserwował… podwójny błąd, który dał Szwajcarowi przerwę. Ci ostatni nie musieli się modlić o zakończenie wycieczki. Ma swoje ręce w grze.

READ  Poland Tour 2022 - Transmisja na żywo - Wyniki - Nowy lider Ethan Hayter - Informacje sportowe - Skate