Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurowizja: Fałszywy start La Zarry, który odwołuje występ 27 dni przed finałem

Eurowizja: Fałszywy start La Zarry, który odwołuje występ 27 dni przed finałem

Na 27 dni do finału Eurowizji 2023 był to oficjalny początek kampanii La Zarry. Początek nowego sezonu dla młodej kanadyjskiej piosenkarki, która 13 maja będzie reprezentować Francję. W sobotę wieczorem miała zaśpiewać swój tytułowy utwór „Obvious” na scenie w Amsterdamie, wraz z 28 innymi przyszłymi przeciwnikami, podczas „Eurovision In Concert”, wydarzenia, którego fani Konkursu Piosenki Eurowizji nie mogą przegapić.

Ale tutaj, tutaj, tutaj, jak śpiewała jej poprzedniczka Barbara Braffy, druga w edycji 2021, o 21:59. Kiedy miała wyjść na scenę, La Zara nie dotarła do AFAS Live, lokalnego Zenith, zlokalizowany przed symbolicznym stadionem Johana Cruyffa. Jednak tego samego popołudnia spotkała się tam z międzynarodową prasą, a następnie przeprowadziła próbę swojej piosenki na scenie, ubolewając nad kilkoma problemami technicznymi, w szczególności nad powrotem dźwięku w słuchawkach. Po przejściu przez swój pokój hotelowy pod koniec dnia, nałożeniu makijażu i założeniu dostarczonej sukienki i kapelusza, młoda kobieta nigdy więcej nie opuściła budynku.

Krótko przed 23:00, kiedy wszyscy artyści, którzy towarzyszyli sobie przez cały wieczór, wrócili na scenę przed 5-tysięczną publicznością, organizatorzy ogłosili, że La Zarra ostatecznie nie wystąpi z „powodów osobistych”. Rozczarowanie przetoczyło się przez tłum, pozostawiając ją wśród dziesięciu faworytów do ostatecznego zwycięstwa. „Niestety, w związku z osobistym problemem, który miał miejsce dzisiejszego wieczoru, La Zarra niestety nie będzie mogła wystąpić na koncercie zaplanowanym w Amsterdamie. Dziękuję wszystkim za zrozumienie” – napisała delegacja na Twitterze, bez dalszych wyjaśnień.

Jest to problem, którego nie mogę ujawnić na jego prośbę. Woli odpocząć, aby być w dobrej formie w D-Day”, potwierdza rzecznik France 2, który nalega na pozostanie „życzliwy”.

READ  O czym pamiętać z ósmego dnia

Nieporozumienie i irytacja

Za kulisami AFAS Live ten niewytłumaczalny królik siał nieporozumienia i irytację. „Mamy nadzieję, że to nic poważnego. Ale tak, jesteśmy rozczarowani. Mam nadzieję, że nie zaczniecie zbytnio bredzić na portalach społecznościowych. W końcu Polska również odwołała swoją wizytę od początku popołudnia, bez wyjaśnienia” – odpowiedział Benoit Blaszczek, sekretarz Eurofans w Exit the room.

Krótko po południu La Zara powiedział nam, że stracił głos na „6 miesięcy”. „Tylko od trzech tygodni było lepiej” – przyznała młoda kobieta, gdy była związana tabletkami na gardło. „Nie będę kłamać, miałem wzloty i upadki z konkurencją. Czasami mówię sobie, że wygram, a innym razem mówię sobie, że to za dużo. Ale jestem tutaj, aby dać z siebie wszystko Mogę” – wyjaśnia. Holenderskie powietrze zdawało się go nie uspokajać. W historii na Instagramie wysadziła w powietrze hotel w stolicy Holandii, w którym spędziła noc. „Naprawdę szaleńczo w tobie zakochany, ponieważ spanie w pokoju, który pachnie stęchlizną, kiedy masz głos tak cudowny jak mój… jakby to powiedzieć, umyłem swój pokój wybielaczem do tego stopnia, że ​​był brudny. Są nawet poduszki z plamami krwi! La Zara śmiała się: „To wszystko jest zachwycające. Niezwykle”.

Eurowizja to ogromne wyzwanie dla artystów. „Emocjonalnie nie zdajemy sobie sprawy, ale to są dwa bardzo intensywne miesiące, z dużą presją, wieloma potrzebami i krótkimi nocami” – wspomina, bywalca zawodów.

W tę niedzielę La Zara jechała wczesnym rankiem do Londynu na kolejną „imprezę przed Eurowizją”, po której w poniedziałek odbyło się przyjęcie w ambasadzie francuskiej w Wielkiej Brytanii. Wtorek, gość w „Télématin”. W tej chwili te trzy oznaczenia są zachowane. O ile nie zostanie odwołany w niedzielę rano… oczywiście!