Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurowizja 2023: „Władza dla ludzi” i „Otwarcie na resztę świata”… „duże” zmiany w głosowaniu

W ramach pełnej organizacji swojej edycji 2023 Eurowizja zmienia zasady głosowania. Od teraz, z półfinałów, finalistów wyłoni publiczność.

„Moc dla ludzi!” Dlatego 22 listopada organizatorzy Eurowizji ogłosili „istotną” zmianę zasad głosowania w konkursie. Teraz wybór finalistów do półfinałów będzie w 100% zależał od publiczności.

Od 2009 roku o tym, które kraje przejdą do finału, brane są pod uwagę głosy publiczności i głosy jury złożonego z profesjonalistów z branży muzycznej.Eurowizja.

Organizatorzy poinformowali również, że „po raz pierwszy widzowie z krajów nieuczestniczących będą mogli również głosować na swoje ulubione piosenki”.

„Zmiany te potwierdzają ogromną popularność programu, zwiększając siłę widowni największego na świecie wydarzenia muzycznego na żywo” – uważa Martin Osterdahl, kierownik wykonawczy konkursu.

Podczas poprzedniej edycji we Włoszech opłaty oszukać Półfinały zostały zmarnowane, a Azerbejdżan, Gruzja, Czarnogóra, Polska, Rumunia i San Marino, jak się uważa, przyznały sobie najwięcej punktów.

Kolejna edycja w Liverpoolu

Każdy półfinał kwalifikuje dziesięciu uczestników. Tym samym dwudziestu wybranych kandydatów dołącza do „Wielkiej Piątki”, czyli pięciu największych darczyńców, którzy automatycznie kwalifikują się do finału (są to Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy i Wielka Brytania).

Choć ostatnie zwycięstwo przypadło Ukrainie, kolejna edycja – biorąc pod uwagę wojnę w tym kraju – odbędzie się w Liverpoolu. Finał odbędzie się 13 maja 2023 roku. Należy zaznaczyć, że głosowanie jury w tym dniu będzie zawsze połączone z głosowaniem publiczności, na ostateczny wybór zwycięzcy.

READ  Emily Neff Knef rozstała się z Jeremym Menezem: W końcu ujawniono prawdziwe powody zerwania