Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurowizja 2021: Co oferuje protokół zdrowotny w przypadku COVID?

Aby zabezpieczyć kontrakt Eurowizji mimo pandemii, organizatorzy konkursu, który w tym roku odbywa się w Rotterdamie (Holandia), podjęli drastyczne kroki.

Nie ma dla nich wątpliwości, że konkurs podlega odwołaniu, podobnie jak rok temu, pierwszy od ponad sześćdziesięciu lat istnienia. „Goszczenie Eurowizji w tym szczególnym czasie nie jest obowiązkiem, który traktujemy bardzo poważnie” – powiedział kierownik ds. Konkurencji, Martin Oosterdahl.

Podczas gdy większość kandydatów z 39 krajów pojedzie do Rotterdamu, inni, na przykład Austria, wolą grać bezpiecznie, udostępniając nagrane wcześniej filmy. Delegacje narodowe odwiedzające stronę podlegają surowym zasadom, w tym zakazowi kontaktów publicznych i obowiązkowi zdawania testu co 48 godzin.

Specjalne zespoły ceremonialne

Pomimo spadku liczby uczestników i „mniejszej niż zwykle liczby delegacji”, jak opisuje ich producent wykonawczy konkursu, City Packer, przypadki Covid zostały już wykryte dzięki obowiązującemu protokołowi. Już cztery drużyny zostały pozbawione ceremonii otwarcia w niedzielny wieczór, po wykryciu przypadku wirusa Covid-19 w polskiej delegacji, a kolejna w Islandii.

Podobnie jak delegacja polska, delegacja islandzka nie będzie mogła uczestniczyć w ceremonii otwarcia konkursu muzycznego. Organizatorzy powiedzieli: „Zgodnie z naszym rygorystycznym protokołem bezpieczeństwa i higieny osoba ta została odizolowana i jako środek ostrożności pozostali członkowie delegacji również zostaną poddani testowi PCR i izolacji”.

Można powiedzieć, że ofiary boczne, zespoły z Rumunii i Malty, które przebywały w tym samym hotelu, co Islandia i Polska, również nie będą uczestniczyć w nich jako środek ostrożności, a także przeprowadzą testy PCR, jak podaje Eurowizja.

Testy imprezowe

Eurowizja to jedna z serii imprez testowych przeprowadzonych przez holenderskie władze w celu zbadania, w jaki sposób tego rodzaju zgromadzenia mogą odbywać się w bezpieczny sposób pomimo Covid-19.

Przedstawienia, w tym próby generalne oraz mecze półfinałowe i finałowe w najbliższą sobotę, pomieści tylko 3500 widzów, czyli około 20% pojemności Ahoy Arena.

READ  Aktor serialu „Mały domek na prerii” został oskarżony o zgwałcenie nieletniego we Francji