Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Europa zamyka swoją przestrzeń powietrzną, aby ukarać Aleksandra Łukaszenkę

Trwa konfrontacja między Europejczykami a reżimem prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Zgodnie z rekomendacją Unii Europejskiej, która przyjęła w poniedziałek 24 maja Nowe sankcje wobec białoruskiego reżimuAir France ogłosiło zawieszenie „do odwołania” Latanie nad przestrzenią powietrzną kraju przez jego aparat.

« Samoloty będące już w trasie zostaną zmodyfikowane w planie lotu. ”Linia lotnicza podała w oświadczeniu w poniedziałek wieczorem, we wtorek, dodając: „Air France stale monitoruje ewolucję sytuacji geopolitycznej na obsługiwanych obszarach, wykonuje loty i stosuje surowe zasady”.

W poniedziałek wieczorem przywódcy Unii Europejskiej podjęli decyzję o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla Białorusi i przyjęciu nowego zestawu sankcji wobec reżimu, zarzucając mu o to. Zmienić kurs europejskiego samolotu do Mińska w celu aresztowania przeciwnikaKtóry zażądał jego natychmiastowego uwolnienia.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Porwanie samolotu pasażerskiego i aresztowanie przeciwnika Romana Protasevicha przez Białoruś wzbudziły duże emocje

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel powiedział, że zalecili również europejskim firmom omijanie przestrzeni powietrznej kraju. Środki te zostały szybko zatwierdzone. Porozumienie, które zostało przygotowane z wyprzedzeniem po konsultacjach między stolicami, zostało ogłoszone dwie godziny po rozpoczęciu 27. dwudniowego szczytu w Brukseli.

Wielka Brytania i Ukraina umieściły już na czarnej liście przestrzeń powietrzną byłej republiki radzieckiej, a niemieckie firmy Lufthansa, skandynawski SAS i Łotwa AirBaltec ogłosiły swoją decyzję o unikaniu lotów. Singapore Airlines ogłosiły we wtorek zmianę trasy lotu, aby uniknąć latania nad Białorusią.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Porwanie samolotu w Mińsku: Unia Europejska krytykuje Białoruś i rozważa wprowadzenie nowych sankcji

Eurocontrol podał, że co tydzień w białoruskiej przestrzeni powietrznej lata około 2000 samolotów komercyjnych. Ze swojej strony białoruska firma Belavia obsługuje dziennie około 20 lotów do lub z lotnisk Unii Europejskiej.

READ  13-letni chłopiec brał udział w dramacie drogowym, w którym zginęło dziewięć osób

Roman Protasevic, 26-letni dziennikarz opozycji, i jego towarzyszka Sophia Sabega byli na pokładzie samolotu Ryanair Boeing z Aten do Wilna w niedzielę do Mińska po tym, jak według Białorusi zagrożenie bombowe okazało się błędne. Zostali aresztowani na lotnisku, a młody człowiek jest obecnie przetrzymywany w stolicy, Mińsku. Pan Protasevi jest byłym redaktorem naczelnym wpływowych mediów opozycyjnych Nexta.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Zdjęcie Romana Protasevicia, uwięzionego białoruskiego przeciwnika: „Nazywam się na tej samej liście żołnierzy ISIS”.

Svetlana Tekanovskaya wzywa Waszyngton i Grupę Siedmiu do podjęcia działań

Zdaniem Swietłany Tikanowskiej, białoruskiej opozycji przebywającej na emigracji na Litwie, przeciwnik podejmuje ryzyko. ” Skazany na śmierć „Białoruś jest ostatnim krajem w Europie, który złożył wniosek.

Po wywiadzie z doradcą ds. Bezpieczeństwa narodowego USA, Jake’iem Sullivanem, zaprosiła Svetlana Tikhanovskaya na Twitterze Stany Zjednoczone izolują reżim i nakładają na niego sankcje, Następnie w Telegramie o godz Udział białoruskich sił demokratycznych w G7 Odbędzie się w czerwcu w Wielkiej Brytanii.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Twarzą białoruskiej rewolucji stała się Svetlana Tsikhanovsky, kandydatka na prezydenta z miłości

Stany Zjednoczone i ONZ zażądały również natychmiastowego uwolnienia młodego przeciwnika. Prezydent Joe Biden potępił „Skandaliczne wydarzenie”. Europejska reakcja „ Aż do grawitacji ” Z tego wydarzenia „Absolutnie niedopuszczalne, przerażające, skandaliczne”Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. „Nie będziemy tolerować żadnych prób gry w rosyjską ruletkę na życie niewinnych cywilów”., Na il gościć cię.

Europejscy przywódcy wezwali do szybkiego przyjęcia nowych ukierunkowanych sankcji wobec urzędników reżimu i obu podmiotów oraz do zbadania dodatkowych środków ekonomicznych.

Unia Europejska umieściła już na czarnej liście 88 członków systemu, w tym prezydenta Aleksandra Łukaszenkę i siedem podmiotów.

Piractwo

Europejscy przywódcy je mają „Zdecydowanie potępił awaryjne lądowanie samolotu Ryanair w Mińsku (…) Zagrażające bezpieczeństwu lotnictwa. Akcja Mińska została opisana jako czyn Terroryzm państwowy Z kilkoma stolicami. Waszyngton potępił Przymusowy transfer.

Interpretacje władz białoruskich „Zupełnie niewiarygodne”.Powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel. „Reżim zmienił nasz kraj w Koreę Północną w Europie Środkowej”.Svetlana Tikanovskaya potępiła to.

NATO, które podobnie jak Unia Europejska chce mieć „Badanie międzynarodowe”We wtorek spotka się ze swoimi ambasadorami, aby omówić sytuację. Skrytykowała swojego sekretarza generalnego Jensa Stoltenberga „ Niebezpieczny i niebezpieczny incydent ”.

Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO), organ Narodów Zjednoczonych, zwołała nadzwyczajne posiedzenie w czwartek rano. przymusowe lądowanie Może to być naruszenie Konwencji chicagowskiej.Który chroni suwerenność przestrzeni powietrznej narodów.

Jeśli chodzi o Białoruś, to europejskie oskarżenia są „Niepoprawne”. Mińsk twierdzi, że po otrzymaniu groźby ze strony palestyńskiej organizacji Hamas działał zgodnie z prawem, przechwytując ten lot handlowy. Reżim oświadczył, że poinformował Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego i wyraził gotowość do współpracy w bezstronnym dochodzeniu.

Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanaira, ubolewał nad swoim czynem Piractwo Twierdził, że w przekierowywanym samolocie Boeing mogli znajdować się agenci białoruskich służb bezpieczeństwa KGB.

Reżim Aleksandra Łukaszenki, sprawujący władzę od 1994 r., Rządził, stosując surowe represje wobec bezprecedensowego ruchu protestacyjnego, w wyniku którego dziesiątki tysięcy ludzi wyszły na ulice w 2020 r. Z okazji wyborów prezydenckich w sierpniu. ’Imitacja’ Europejczycy.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Na Białorusi protestującym grozi kara więzienia

Pomimo sankcji europejskich i amerykańskich wymierzonych w niego i najwyższych urzędników w kraju, Łukaszenka nie wykazał woli ustępstw w obliczu akcji protestacyjnych i zaostrzył represje.

Świat z Agence France-Presse