Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurodeputowana Eva Kaili jest upoważniona do zdjęcia swojej elektronicznej bransoletki

Eurodeputowana Eva Kaili jest upoważniona do zdjęcia swojej elektronicznej bransoletki

Wybrany urzędnik został zatrzymany w grudniu 2022 r. podczas fali przeszukań w Brukseli. Następnie Eva Kylie została zwolniona z więzienia w połowie kwietnia, ale jej pobyt został naprawiony za pomocą elektronicznej bransoletki.

Artykuł napisany przez

opublikowany

aktualizować

czas czytania : 1 minuta.

Grecka eurodeputowana Eva Kaili, ówczesna wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, 7 grudnia 2022 r. w Brukseli (Belgia).  (Parlament Europejski/Baraka/Agencja Anadolu/AFP)

Belgijski sędzia antykorupcyjny odpowiedzialny za tzw.Qatargate Monitoring pod elektroniczną bransoletką nałożony na grecką posłankę Evę Kaili w Brukseli został zniesiony w czwartek 25 maja, powiedział AFP rzecznik prokuratora federalnego.

Wybrany urzędnik został zatrzymany w grudniu w stolicy Belgii podczas fali przeszukań. Następnie Eva Kylie została zwolniona z więzienia w połowie kwietnia, ale jej pobyt został naprawiony za pomocą elektronicznej bransoletki. Rzecznik Eric Van Duyz powiedział, że do końca śledztwa nie jest już konieczne żadne działanie, a ona jest teraz wolna pod kontrolą sądu.

Afera „Qatargate” wybuchła w grudniu 2022 roku. Podczas przeszukań belgijscy śledczy uzyskali około 1,5 mln euro w małych nominałach, rozdanych w walizkach lub walizkach. Przeszukania te miały miejsce w szczególności w domach Evy Cayley i byłego włoskiego posła do Parlamentu Europejskiego, Pier Antonio Panzeri. Belgijskie sądownictwo jest podejrzane o wypłacanie gotówki w zamian za decyzje polityczne lub stanowiska na korzyść Kataru i Maroka w Parlamencie Europejskim. Doha i Rabat zdecydowanie zaprzeczyły.

READ  Kijów chce kupować broń z Zachodu, aby przeciwdziałać rosyjskiej „agresji”