Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pomiędzy spokojem fasady a strachem przed „katastrofą” Rosja czeka na ukraiński kontratak – Wyzwolenie

Wojna na Ukrainie

Artykuł zarezerwowany dla subskrybentów

Wojna między Ukrainą a Rosjąwydanie

Spektakularny wtargnięcie antyputinowskich bojowników do regionu Biełgorod w tym tygodniu ponownie rozpalił debatę na temat słabości rosyjskiej obrony. Podniecenie otoczenia w dużej mierze podsycane przez szefa najemników Wagnera.

Co za panika w kilku wioskach okupowanych przez dwadzieścia cztery godziny i kradzież lekkiego pojazdu opancerzonego… Wtargnięcie w tym tygodniu stu rosyjskich antyputinowskich bojowników do regionu przygranicznego Biełgorod wywołało burzę w mediach i na rosyjskich portalach społecznościowych nieproporcjonalne do rzeczywistej skali operacji. Od pierwszej wzmianki o atakujących przekraczających granicę sieci były pełne niepokojących i sprzecznych wiadomości. Niektórzy pisali, że wróg już wkroczył do Biełgorodu. Był ubrany w mundur rosyjskiej policji i twierdził, że w regionalnych grupach telegramowych opublikował szeroko rozpowszechnioną wiadomość, wzywającą do rozstrzelania każdego w mundurze policyjnym.

Oficjalne komunikaty prasowe, po pierwsze stwierdzające, że „Ukraińscy sabotażyści” Byli uwięzieni, a potem prawie wymazani, nawet gdy walka trwała, tylko powódź bolesnego sarkazmu mniej więcej wybuchła. Wydaliśmy dziesięć miliardów rubli na umocnienie granic obwodu biełgorodzkiegokpił w poniedziałek na swoim kanale Gray Zone Telegram

READ  Moskwa uderza w Mariupol i Czernigiew, osłabiając nadzieje na zwrot po rozmowach z Turcją