Euro: Hot stroke dla Hiszpanii, geniusz Schick

Hiszpania nie zadebiutowała w Euro: W gorączce Sewilli „Rose” oszukała swoich ludzi przeciwko Szwecji w poniedziałek (0:0) i wylosowała swoją pozycję jako opcja meczu, naznaczona uderzeniem geniusza Czecha Patricka, Schicka.

Pierwszy plakat dla tego euro został przemianowany na „Kovidiko” z powodu niepowodzeń dwóch zespołów produkcyjnych zakłóconych przez Govt-19 i poszedł w dużej mierze zgodnie z planem.

Hiszpanie, którzy stracili kapitana Sergio Basketsa z powodu wirusa Corona, zmonopolizowali piłkę i zdominowali technicznie najbardziej zastraszających Szwedów, faworyzując Covit-19 bez dwóch kluczowych graczy, ale przegapili najważniejsze: spokój, realizm i cel.

– Nie zmienię swojego planu. Postaramy się grać tak samo w każdym meczu – ostrzegł trener Luis Enrique, który „zawsze chce być numerem jeden” w grupie E.

Hiszpanie byli bardzo bliscy porażki: dwukrotnie, przy dwóch szwedzkich okazjach w turnieju, 21-letni Alexander Isaac prawie ich zranił.

Tuż przed przerwą napastnik Realu Sociedad, który miał ogromne zadanie zapomnieć o kontuzjowanej gwieździe Sladen Ibrahimovic, spanikował w obronie Hiszpanii i zobaczył, że jego strzał został odparty przez Marcosa Lorende.

Podczas meczu widzowie La Cartouzy ponownie dusili się w ataku Izaaka: prześlizgnął się między trzema obrońcami, ale jego dośrodkowanie w oddali zostało źle wynegocjowane przez Marcusa Berga, Branda.

– To fantastyczny występ. Biorąc pod uwagę rywala, ta sprawa jest bardzo ważna – powiedziała zwięźle szwedzka trenerka Jane Anderson.

– Lewandowski milczy –

Hiszpania pokazała dwie twarze: młodego obrońcę Petriego (18) i Danny Olmo (23), którzy byli atrakcyjni i natchnieni w pierwszej połowie, pracowici i bez pomysłów po przerwie.

Olmo dał mu dwie duże szanse, najpierw odzyskał środek Coca-Coli, który został odbity przez Robina Olsena (16.), a następnie strzał z dystansu gonił szwedzki bramkarz.

Alvaro Morata, który był sam przed Olsenem, nie trafił w ramkę (38.) i został gwizdany przez hiszpańskich kibiców.

READ  Drużyna francuska. Cztery Tricolor U18 zostały wysłane przeciwko Polsce, a mecz się pogorszył

Pod koniec gry „róża”, która zniknęła po powrocie z szatni, zobaczyła ciche westchnienie, ale potknęła się o Olsena, jak Gerard Moreno w głowę (90.)

Czwarty dzień euro to kolejna niespodzianka dla E w tej samej grupie, kiedy Robert Lewandowski pokonał Polskę ze Słowacją (2:1).

Słowacja otworzyła wynik po chaotycznym slalomie Roberta Macka, zanim strzał odbił słupek Wojciecha Szczeznego (18.) i wrzucił do bramki polskiego bramkarza.

Carol Linetti na początku drugiej połowy wyrównała obie drużyny (46.), ale Polacy załamali się po wykluczeniu pomocnika Greskorscha Kryzhoviaka, stając się pierwszym graczem wykluczonym z Euro po drugim ostrzeżeniu.

Milan Scrinier (69.), autor odbicia na 20 metrów, zaatakował spisek, podobnie jak zwycięstwo Słowacji.

Lewandowski ma jeszcze dwa mecze do rozegrania, w tym mecz z Hiszpanią 19 czerwca, który zakwalifikuje Polskę do 1/8 finału i uzasadni swoją pozycję licencjonowanego strzelca, ale będzie miał trudności z strzeleniem najlepszego gola w tym Euro.

– Fantazyjny Lob –

W 52. minucie meczu ze Szkocją w Glasgow czeski napastnik Patrick Schick, którego fantazyjne 50-metrowe skrzydło wymykało się spod kontroli i wychodziło z linii środkowej, otworzył już wynik dośrodkowaniem (42.), co rozpoczęło się dobrze. Aby przezwyciężyć tę różnicę koralowego ravu.

Pechowy szkocki bramkarz, daleko w tę iz powrotem, został złapany we własne siatki, gdy jego niesamowity strzał spadł bezpośrednio pod poprzeczkę.

– Jest geniuszem (…), niesamowitym zawodnikiem, to nie są ostatnie gole, jakie tu strzelił – ostrzegał czeski trener Jaroslav Silva.

Szkocja, która nie grała w żadnym ważnym turnieju od Mistrzostw Świata 98 ​​we Francji, przegrała 2:0 i nie zdołała ponownie połączyć się z międzynarodową elitą.

Gol Shika w sobotę dał Danii i Finlandii znacznie szczęśliwszy obraz euro, podczas którego piłkarska Europa obawiała się najgorszego dla Christiana Eriksena, który miał złamane serce w środku meczu, zanim został uratowany przez szybką interwencję służb ratunkowych. .

READ  Wojna na Ukrainie: czy Europa wkracza w „erę przedwojenną”? Niepokojące ostrzeżenie z Polski

Duński pomocnik, który jest w „stabilnej” kondycji i „cierpi” na wsparcie napływające z całego świata, będzie co najmniej w poniedziałek pod obserwacją w szpitalu – poinformował jego agent Martin Scoots.

W następstwie tego incydentu pojawiają się kontrowersje: między wznowieniem meczu z Finlandią tego samego wieczoru (porażka 1:0) lub w południe następnego dnia wielu duńskich piłkarzy zostało publicznie znieważonych.