[Euro] Francja prowadzi w bardzo wąskiej grupie, a Polska zahacza o Hiszpanię

Po remisie Francji 1:1 z Węgrami w sobotnie popołudnie, wieczorem rozegrano dwa nowe mecze w Europie. Zwycięstwo Niemiec 4:2 nad Portugalią pozwoliło Francji na prowadzenie w grupie F dwa dni później, podczas gdy w grupie H Hiszpania i Polska podzieliły się punktami 1-1.

Podczas Portugalii i Niemiec Cristiano Ronaldo szybko otworzył wynik Lucitanians (15 minut), ale gole przeciwko ich obozie zdobyli Ruben Dias (35) i Rafael Guerrero (39) oprócz osiągnięć Kaia Havertza (51) i Rubena Gossensa (60) pozwoliło Niemcom odzyskać siły po klęsce 10 przeciwko Francji. Portugalia zmniejszyła wynik Diogo Jota (67). W tej grupie F wszystko jest możliwe przed ostatnim dniem. Przypominamy, że do ósmego finału przejdą najlepsze 2 z każdej grupy oraz najlepsza 4 3. W grupie H Hiszpania zremisowała z Polską mimo pierwszego meczu Alvaro Moraty (35). Robert Lewandowski wyrównał w 54. minucie, a Gerard Moreno w 59. minucie nie wykorzystał rzutu karnego dla La Roja. Remis nie pomaga żadnej drużynie i wciąż czeka na pierwszy sukces. Na tę niedzielę nie zaplanowano meczu.

D3: Szwajcaria – Turcja w niedzielę 20 czerwca o 18:00 w beIN Sports

Ranking: 1- Włochy 6 punktów 2- Walia 4 punkty 3- Szwajcaria 1 punkt 4- Turcja 0 punktów.

D3: Finlandia-Belgia w poniedziałek 21 czerwca o 21:00 w beIN Sports

Ranking: 1- Belgia 6 punktów 2- Rosja i Finlandia 3 punkty 4- Dania 0.

READ  Albania i Dania awansują, a Polska jest skazana na play-offy

Grupa C (Macedonia Północna, Austria, Holandia, Ukraina):
Dzień 1: Austria – Macedonia: 3-1
Dzień 1: Holandia – Ukraina: 2-3
Dzień 2: Ukraina – Macedonia Północna: 2-1
Dzień 2: Holandia-Austria: 2-0
D3: Macedonia Północna – Holandia w poniedziałek 21 czerwca o 18:00 w beIN Sports
D3: Ukraina i Austria w poniedziałek 21 czerwca o 18:00 w beIN Sports

Ranking: 1- Holandia 6 punktów 2- Austria i Ukraina 3 punkty 4- Macedonia Północna 0 punktów.