Euro 2023 U-17 półfinał, Polska 3-5 Niemcy, Hiszpania 1-3 Francja |  Poniżej 17 roku życia

Euro 2023 U-17 półfinał, Polska 3-5 Niemcy, Hiszpania 1-3 Francja | Poniżej 17 roku życia

W piątek Niemcy zmierzą się z Francją w finale Mistrzostw Europy UEFA do lat 17.

finał

Początek finału odbędzie się w piątek o godzinie 20:00 na stadionie Hidekuty Nandor w Budapeszcie (Węgry).

Polska 3-5 Niemcy

Polska 3-5 Niemcy w dwie minuty

Niemcy doszli do swojego pierwszego finału EURO U-17 od 2015 roku, dwukrotnie przegrywając z tyłu na Banjo Arena. Niemcy strzelili jedynego gola w półfinale w 2012 roku, aby wygrać, ale tym razem potrzebowali dużo więcej.

Polska szybko objęła prowadzenie po Danielu Mikołajewskim, ale Max Morsted wyrównał, zanim Karol Borys zapewnił drużynie Marcina Włodarskiego prowadzenie po pierwszej połowie.

Niemcy strzelili gola, zanim najlepszy strzelec Paris Brunner strzelił czwartego gola w turnieju. Charles Herrmann strzelił wspaniałego trzeciego gola i po raz pierwszy dał Niemcom prowadzenie, ale Philipp Wolski trzy minuty później mocnym uderzeniem przywrócił równowagę.

Polska nie była w stanie dorównać Niemcom w końcowych momentach i Asan Uydrogo przywrócił przewagę podopiecznym Christiana Wouka, a Robert Ramszak strzelił swojego czwartego gola w końcowej fazie meczu i awansował do finału, także na Węgrzech.

Hiszpania 1-3 Francja

Hiszpania 1:3 Francja w dwie minuty

Obrońcy tytułu musieli również wyjść z tyłu, aby pokonać trzykrotnego zwycięzcę Hiszpanii w drugim półfinale na Felcsút. Po niepewnej pierwszej połowie, tylko odruchowa obrona bramkarza Hiszpanii, Raula Jimeneza, uniemożliwiła Ismailowi ​​Bounefowi prowadzenie Francji w drugiej połowie.

Lamine Yamal był jeszcze lepszy, kiedy posłał unoszący się strzał nad Paulem Orkneyem na 21 minut przed końcem. Mathis Lamporte wyrównał cztery minuty później, po czym rezerwowy Yannis Ali Issofo dał panującym mistrzom prowadzenie w ciągu dziesięciu minut.

Po niemalże zneutralizowaniu największych hiszpańskich rywali, w tym najlepszego strzelca turnieju Marca Gué, Francja dominowała do ostatniego gwizdka.

Podopieczni Jeana-Luca Vannucciego strzelili trzecią bramkę dzięki Didium Komisowi i po raz pierwszy w historii swojego kraju Les Bluts zagrali w drugim z rzędu finale Euro U17.