Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Euro 2020: czy Szwajcarii wystarczą cztery punkty? – rts.ch

Nigdy wcześniej drużyna nie zajęła 3. miejsca z wygraną i remisem w dużym międzynarodowym turnieju z 24 drużynami i 6 setami. Scenariusz katastrofy dla Nati nie został jeszcze wykluczony.

Trzy Puchary Świata i jedno Euro zostały już rozegrane w formacie wybranym dla obecnej edycji. Przy czwartym najlepszym trzecim meczu kwalifikacyjnym zdobyte punkty powinny pozwolić drużynie narodowej awansować do ósmego finału.

W 2016 roku we Francji zakwalifikowały się dwie drużyny z zaledwie 3 punktami.

Tak więc przeszłość przemawia do Szwajcarii. Patrząc na obecną sytuację, optymizm jest nieco mniejszy. Ostatnie mecze nie zostały jeszcze rozegrane w 5 grupach. Wyniki dwóch pierwszych rund nie pozwalają na dyskwalifikację trzeciej drużyny z 4 punktami w każdej.

Najgorszy scenariusz

W niektórych przypadkach niekorzystna konkluzja tubylca wydaje się rozsądna, zwłaszcza że reprezentuje negatywną różnicę w celu. Przejrzyj grupy według kolejności meczów:

Grupa C – poniedziałek 18:00.

Sytuacja jest jasna: jeśli Austria i Ukraina, które zmierzą się w ostatniej rundzie, podzielą zakład, to Ukraińcy zakwalifikują się, a Austriacy na trzecim miejscu wyprzedzą Szwajcarów. Aby sprawdzić, czy nasi sąsiedzi zaryzykują, aby zająć drugie miejsce.

Grupa B – poniedziałek 21:00

Finowie potrzebowaliby przynajmniej jednego punktu, aby mieć nadzieję na dalszą podróż. Nordic zmierzy się z Belgami, którzy wygrali pierwsze dwa mecze. Ci już mają swoje kwalifikacje, co może mieć wpływ na spotkanie. Gdyby w tym samym czasie Rosjanie pokonali Duńczyków, którzy stracili wszystko, sytuacja Szwajcarów pogorszyłaby się. Ta grupa „B” pozostaje jedną z najbardziej uprzywilejowanych grup Helwetów.

Grupa D – wtorek 21:00

Chorwacja i Szkocja walczą o pozostanie w wyścigu. Jeśli wygrają Chorwaci lub Szkoci dwoma bramkami, Szwajcaria pozostanie na trzecim miejscu w tej grupie, chyba że Anglicy mocno przegrają z Czechami.

Grupa E – środa 18:00

Polska musi pokonać Szwecję, aby przejść. Jeśli zrobi to na różnicy bramek, bez względu na wynik Hiszpanii i Słowacji, Szwajcar zostanie ominięty.

READ  Lista kół 21-22 jest dobrze znana

Grupa F – środa 21:00

Jeśli Niemcy pokonają Węgry i Francję, a Portugalia podzieli się stawką, wszystkie trzy zespoły muszą się zakwalifikować. Zła operacja dla Szwajcarów.

Czekaj i miej nadzieję

Większość z tych założeń nie wydaje się zbyt daleko idąca. Musisz jednak sprawdzić 4 z nich, aby wyeliminować pseudolosowość, pozostawiając miejsce na nadzieję. Werdykt zapadnie najpóźniej w środę wieczorem.

Tybalta Feliksa