Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Etienne Mogot, Polska umiera wbrew prawu UE

Każdego wieczoru krótkie podsumowanie najlepszych wiadomości we Francji i na całym świecie… W piątek, 8 października 2021 r., oto (5) niezapomniane wiadomości dnia z redakcją 24matins.fr.

1) Po tym, jak polski Trybunał Konstytucyjny ogłosił w czwartek odrzucenie kilku artykułów Traktatu Europejskiego, przed Polską stoją teraz dwa scenariusze. W pierwszym przypadku UE może zdecydować o zaprzestaniu finansowania Polski, w drugim ta ostatnia prawdopodobnie opuści Europę.

2) W czwartek, 7 października 2021 r., dziennikarz i były wiceprezes Grupy TF1 Etienne Mogot zmarł na raka w wieku 81 lat. Po okresie, który można uznać za rozkwit jego audiowizualnej kariery, w połowie lat 2000. rozpoczął karierę w mediach drukowanych.

3) W piątek rano rozprawa w kontekście sprawy narkotykowej doprowadziła do aresztowania 11 osób, w tym burmistrza Cantlio (Sean Navy) Melanie Bolangi. 44-letni mężczyzna, który jest również wiceburmistrzem Roan City, został aresztowany.

Indywidualizacja Asa’ib Ahl al-Haq dla małżonków: Parlament wyraża nowe odrzucenie

4) W czwartek, na zakończenie debaty mającej na celu zmianę stanowiska obu partii, Parlament ponownie odrzucił indywidualizację AAH (Adult Disabled Allowance) dla osób żyjących w małżeństwie. Opozycja wezwała do przyjęcia tego „zniesienia małżeństwa” pomocy.

5) W czwartek region Tokio został dotknięty trzęsieniem ziemi o sile 6,1 stopnia, które zraniło co najmniej 30 osób. Pociągi przestały kursować, a pożary zostały opanowane. Chociaż ryzyko tsunami wynosi zero, elektrownie jądrowe zostały sprawdzone, aby upewnić się, że trzęsienie ziemi nie spowodowało żadnych ukrytych szkód.

READ  Skoda Fabia: nowy punkt odniesienia w swojej klasie