Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Etienne Mogot, Polska umiera wbrew prawu UE

Każdego wieczoru krótkie podsumowanie najlepszych wiadomości we Francji i na całym świecie… W piątek, 8 października 2021 r., oto (5) niezapomniane wiadomości dnia z redakcją 24matins.fr.

1) Po tym, jak polski Trybunał Konstytucyjny ogłosił w czwartek odrzucenie kilku artykułów Traktatu Europejskiego, przed Polską stoją teraz dwa scenariusze. W pierwszym przypadku UE może zdecydować o zaprzestaniu finansowania Polski, w drugim ta ostatnia prawdopodobnie opuści Europę.

2) W czwartek, 7 października 2021 r., dziennikarz i były wiceprezes Grupy TF1 Etienne Mogot zmarł na raka w wieku 81 lat. Po okresie, który można uznać za rozkwit jego audiowizualnej kariery, w połowie lat 2000. rozpoczął karierę w mediach drukowanych.

3) W piątek rano rozprawa w kontekście sprawy narkotykowej doprowadziła do aresztowania 11 osób, w tym burmistrza Cantlio (Sean Navy) Melanie Bolangi. 44-letni mężczyzna, który jest również wiceburmistrzem Roan City, został aresztowany.

Indywidualizacja Asa’ib Ahl al-Haq dla małżonków: Parlament wyraża nowe odrzucenie

4) W czwartek, na zakończenie debaty mającej na celu zmianę stanowiska obu partii, Parlament ponownie odrzucił indywidualizację AAH (Adult Disabled Allowance) dla osób żyjących w małżeństwie. Opozycja wezwała do przyjęcia tego „zniesienia małżeństwa” pomocy.

5) W czwartek region Tokio został dotknięty trzęsieniem ziemi o sile 6,1 stopnia, które zraniło co najmniej 30 osób. Pociągi przestały kursować, a pożary zostały opanowane. Chociaż ryzyko tsunami wynosi zero, elektrownie jądrowe zostały sprawdzone, aby upewnić się, że trzęsienie ziemi nie spowodowało żadnych ukrytych szkód.

READ  Ed Sheeran ma koronawirusa, po wielkim finale The Voice All Stars