Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Erupcja wulkanu La Palma – gdzie uwięzione są psy lawowe, które muszą zostać uratowane przez drony?

Ratowanie psów uwięzionych w lawie wulkanu La Palma jest gotowe… ale zwierzęta zniknęły z radarów firmy odpowiedzialnej za uratowanie ich dronem.

Pomimo znaczenia środków, jakie władze zastosowały, aby ich uratować, żaden z psów otoczonych strumieniami lawy nie został w czwartek uratowany z wulkanu Cumbre Vieja na La Palmie.

Zaniepokojenie rośnie zwłaszcza wśród organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt Leales.org, która uważa, że ​​psy musiały schronić się w miejscach, w których temperatura była znacznie niższa, aby przetrwać ten piekielny podział.

Przeprowadzone zostaną nowe loty rozpoznawcze z kamerami termowizyjnymi w celu odnalezienia śladu zaginionych psów. Loty, które zostaną wykonane wczesnym wieczorem, gdy temperatura w okolicy spadnie gwałtowniej, aby lepiej zidentyfikować możliwe ruchy zwierząt.

Jednak odpowiedzialna za ratunek firma Aerocámaras przeprowadziła we wtorek krytyczne testy akcji ratowniczej. Wszystko gotowe do wdrożenia. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć psy, mając nadzieję, że nie ulegną intensywnemu upałowi płynącej z lawy.

READ  Covid-19: Trzecia fala na Seszelach, najbardziej zaszczepionym kraju na świecie