Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nerka działała najpierw od przeszczepionej świni do człowieka

Jest to pierwsze tego typu urządzenie na świecie, które może zmienić życie wielu oczekujących pacjentów sadzenie. Badanie zostało przeprowadzone w NYU Langone Hospital w Nowym Jorku, składające się z przeszczepu nerki od
świnia Genetycznie zmodyfikowani ludzie. A raczej, w tym kontekście, do naczyń mózgowych zmarłego za zgodą jego rodziny.

Nerki „działały dobrze” w ciągu dwóch i pół dnia eksperymentu, powiedział Robert Montgomery, dyrektor Instytutu Przeszczepów Langone na Uniwersytecie Nowojorskim, dodając, że „wydalają mocz”. Resuscytacja pacjenta została przerwana po 54 godzinach, kończąc badanie, ale nie wykazywał oznak odrzucenia.

90 000 Amerykanów czeka na przeszczep nerki

Narządy wieprzowe, fizjologicznie podobne do ludzi, są już wykorzystywane do niektórych zabiegów, takich jak wymiana zastawek serca czy przeszczepy skóry. Ale ludzkie ciało zawiera przeciwciała, które atakują rodzaj cukru, który jest naturalnie obecny „na wszystkich komórkach świni”, powodując „natychmiastowe odrzucenie” narządu w normalnych czasach. Stąd modyfikacja genetyczna świni pozbawionej tego cukru.

„Co by się stało po trzech tygodniach, trzech miesiącach, trzech latach, pozostaje pytaniem” – przyznaje Robert Montgomery. Przeszczep nerki świni u małpy był udany już od roku. ten DoktorEntuzjasta ma nadzieję na rozszerzenie badań klinicznych w perspektywie średnioterminowej. „Myślę, że ludzie, zwłaszcza ci, którzy czekają (…), uznają to za potencjalny cud. Tak jest dzisiaj w przypadku 90 000 Amerykanów.

READ  W Glasgow światowi przywódcy obiecują powstrzymać wylesianie do 2030 r.