Eric Roy jest zły na zachowanie mieszkańców Tuluzy

Po remisie w dogrywce z Brest (1-1) Eric Roy nie docenił zachowania zawodników TFC, którzy zamierzali zyskać na czasie i zachować trzy punkty.

Dobrze, że Brest w to wierzył do końca. Po przegrywaniu od 27. minuty po bramce Francka Magriego, podopieczni Erica Roya wyrównali w 93. minucie dzięki agresji Martina Satriano, który wszedł jako drugi nóż i oddał strzał Hugo Magnettiego, który został zablokowany przez Guillaume’a Resta. unikając bretońskiego. Klub ponosi drugą porażkę w sezonie, jednak trener SB29 po meczu nie do końca się uśmiechał. Winą jest zachowanie mieszkańców Tuluzy, którzy – jego zdaniem – winni są chęci zyskania czasu na utrzymanie trzech punktów.

„Nie chcę rozmawiać o przeciwniku, wszyscy widzieli, co się dzisiaj wydarzyło. To był dla nich sposób na to, aby nie pozostać w grze. Każdy robi to według własnych możliwości i woli. Stwierdziłem, że było za dużo czasu -outy za faule, na które nie warto było czekać.” Aby pozostać twardo stąpającym po ziemi. Jest mistrz gry, który musi egzekwować zasady. Sędzia próbował wyrównać sytuację w dogrywce, ale nie jestem pewien, czy mu się to udało” – powiedział Eric Roy na konferencji prasowej.

Ksiądz spada ze sceny

Jeśli Roy pogratulował swojej grupie tego, że „nie poddała się”, żałował miny, którą jego zespół pokazywał przez większą część meczu. „Nie graliśmy tak, jak chcieliśmy, przynajmniej przez 70 minut. Nie mogliśmy uzyskać wystarczającej płynności, tego zaangażowania, tej intensywności, która nas wyróżniała. Często byliśmy w reakcji, a nie w akcji. Brakowało nam jakości i płynność.”

Mając zaledwie jeden punkt zdobyty w ten weekend, Brest jest świadkiem powrotu PSG na trzecie miejsce (15 punktów), umożliwiając jednocześnie zespołom z Riviery wzniesienie się na szczyt rankingów. Monako pokonało Reims (3-1), a Monako prowadzi w lidze francuskiej (17 punktów), mając jeden punkt przewagi nad Niceą, która pokonała Metz bez porażki (1-0).