Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Energia elektryczna: taryfy obowiązujące w Polsce i planowany pułap na 2023 r.

Energia elektryczna: taryfy obowiązujące w Polsce i planowany pułap na 2023 r.

15 października polski rządogłosił ograniczenie kosztów energii elektrycznej w 2023 r. Jest to ograniczenie dla gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz budynków użyteczności publicznej, takich jak szpitale, szkoły, żłobki, uniwersytety i kościoły.

Dach rodzinny

W tym czasie światowego kryzysu wspieramy Polaków i nie zostawiamy ich samych. Zamrażamy cenę energii w 2023 r. na 2000 kWh rocznie dla wszystkich gospodarstw domowych, 2600 kWh rocznie dla rodzin z niepełnosprawnościami i 3000 kWh rocznie dla rodzin z kartą rodziny wielodzietnej i rolników. Rada Ministrów uchwaliła ustawę ustalającą taryfę za megawatogodzinę na 693 zł po przekroczeniu ustalonych limitów. „Czy możemy przeczytać na rządowej stronie internetowej.

Oto, co wyjaśnia:

● do 2000 kWh rocznie dla wszystkich rodzinA

● dla 2600 kWh rocznie dla rodzin z ludzie niepełnosprawniA

● do 3000 kWh rocznie dla rodzin z duża karta rodzinna A rolnicy.

Próg cenowy przyniesie korzyści wszystkim. Jeśli ktoś przekroczy maksimum, ustalimy cenę maksymalną 693 zł / megawatogodzina. »

Dla szkół, przedszkoli, uczelni, kościołów a cena węgla

Zabytkowe budynki Do ogólnego użytku są również zaniepokojone : Wszystkie budynki wykorzystywane do edukacji lub opieki nad dziećmi (szkoły, żłobki, sale gimnastyczne…) i służby zdrowia, a także kościoły i inne organizacje religijne.

Oprócz zamrożenia i ograniczenia cen energii rząd zajął się również cena węgla drzewnego. Paliw kopalnych wciąż brakuje, więc nadal są złośliwe Do ogrzewania używa go co trzecia polska rodzina. Zasiłek dla najskromniejszych gospodarstw domowych będzie można łatwo kupić.

A co z biznesem?

Po stronie biznesowej to panika! Skrócenie tygodnia pracy, telepraca, zwolnienie czy zamknięcie firmy, przyszłość jest jednak bardziej niż niepewna

Zamrożenie cen energii elektrycznej w 2023 r. dla wszystkich MMŚP, które będą korzystać tylko z jednej taryfy.

READ  TGV z prędkością ponad 500 km/h może być rzeczywistością!

W kierunku powrotu do pracy zdalnej?

Aby skrócić czas przebywania na terenie firmy, niektórzy pracodawcy już teraz rozważają przestawienie pracowników na pracę zdalną, wiedząc, że od czasu kryzysu zdrowotnego wciąż nie ma prawa regulującego pracę zdalną. Ogrzewanie, prąd zużywany przez komputer, drukarkę, skaner, światło – pamiętajcie, że zimą w Polsce noc zapada od 15:30 W niektórych regionach Internet… koszty, które w tym przypadku spadają na drzwi – waluta pracownika.

Przedstawiając plan, który w momencie pisania tego tekstu wyklucza duże firmy, premier Mateusz Morawiecki powiedział: „ To burza, która dotyka nas wszystkich, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać firmy i Polaków ”.

Ile będzie kosztować 1 kWh w Polsce w 2022 roku?

Lokalizacja rachuneo.pl Zaliczki wahają się od 0,72 zł do 0,80 zł za kWh

Koszt jednej kilowatogodziny (kilowatogodziny) energii elektrycznej wynosi obecnie między 0,72 i 0,80 złpodczas gdy 2021 wynosił 0,69-0,78 złw 2020 od 0,64 do 0,73 zł Oparte na 0,57 do 0,65 zł w 2019 roku.

lub zwiększyć 27% od 2019 r. Cena energii elektrycznej.

Powinieneś wiedzieć, że dokładna cena 1 kWh energii elektrycznej zależy od obszaru, w którym mieszkasz w Polsce. Wskazane taryfy dotyczą całego kraju oraz taryfy G11, a także uwzględniają koszt dostawy energii elektrycznej i zużytej energii.

W Polsce działają następujący sprzedawcy i firmy energii elektrycznej:

 • ENEA
 • energia
 • Impulsy elektromagnetyczne
 • E w Polsce
 • Biegać
 • Toruń GZ

Ceny wg cena-pradu.pl przez operatorów

źródło @cena-pradu.pl

Ceny są stosowane przez operatora i miasto w kolejności rosnącej według lokalizacji rachuneo.pl

 • Ania Cena energii elektrycznej Poznań, زيلilona Góra, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz, Toruń, Szczecin kim on jest 0,72 zł za 1 kWh.
 • Biegać Cena energii elektrycznej Wrocław i Opole kim on jest 0,73 zł za kilowatogodzinę.
 • Biegać Elektryczność 1 kilowatogodzina Kraków koszt 0,73 zł.
 • Impulsy elektromagnetyczne – Dla mnie Łódź, Lublin, Białystok, Radom, Kelsey, Rzeszów, Cena energii elektrycznej 0,78 zł za 1 kWh.
 • Biegać – Dla populacji 1 kWh Gliwice, Katowice 0,79 zł.
 • energia – 1 kilowatogodzina w Koszt Gdańska i Olsztyna to 0,80 zł.
 • WŁĄCZONY Warszawiacy za 1 kilowatogodzinę 0,80 zł.
READ  Dogłębna analiza globalnego rynku kadmu 2021 i ostatnie zmiany, udział, przychody i prognoza 2031 | Korea Zinc, Nearstar NV, Tech Resources Co., Ltd.

Ceny stosowane przez operatora i według miasta, w zależności od lokalizacji cena-pradu.pl

Jakie są kategorie taryfowe?

 • G11 – Stawka ryczałtowa za wszystkie okresy
 • G12 – Strefa Dzienna + Strefa Nocna (22:00 – 6:00, 13:00 – 15:00)
 • G12w – Godziny szczytu + poza szczytem (od 22:00 do 6:00, od 13:00 do 15:00 i od piątku od 22:00 do poniedziałku 6:00)

Dowiedz się więcej o cenach energii elektrycznej w Polsce

strona rządowa