Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emmanuel Macron ogłasza wysłanie dwóch samolotów wojskowych i sił specjalnych

Chociaż to Talibowie przejęli władzę w Afganistanie, szefowie państw otwarcie dzielą się swoimi obawami o przyszłość tego środkowoazjatyckiego kraju. „Afganistan nie może już nigdy więcej stać się rajem dla terroryzmu, jak to byłoEmmanuel Macron zareagował w poniedziałek, 16 sierpnia, podczas telewizyjnego wystąpienia po posiedzeniu rady obrony poświęconej przejęciu władzy przez talibów w Kabulu. Jest w interesie międzynarodowego pokoju i stabilności, przeciwko wspólnemu wrogowi, terroryzmowi i tym, którzy go wspierają. W tym zakresie zrobimy wszystko, aby Rosja, Stany Zjednoczone i Europa mogły skutecznie współpracować, bo nasze interesy są jedno. “

Szef państwa dodał, że chce przeprowadzić europejską inicjatywę ukierunkowaną “przewidywać” i Ochrona przed dużymi nieregularnymi przepływami migracyjnymi Kim jest Handluj wszelkiego rodzaju paszami, dzwoniąc Solidarność w wysiłkach, harmonizacja standardów ochrony i nawiązanie współpracy z krajami tranzytowymi, takimi jak Pakistan, Turcja czy Iran.

Emmanuel Macron również ogłosił, że Obowiązek i godność z Francji ” Chronić “ Afgańczycy, którzy jej pomogli i którym grozi dojście do władzy talibów, tacy jak “Tłumacze, kierowcy, szefowie kuchni i wielu innych. Prawie 800 osób jest już na francuskiej ziemi. Dziesiątki osób wciąż tam są. (…) które nadal jesteśmy całkowicie zniewoleni.”

potwierdziłem to „Dwa samoloty wojskowe i nasze siły specjalne”. przybędzie “W ciągu najbliższych kilku godzin” Na lotnisku w Kabulu, aby zająć się tymi francuskimi obywatelami i obywatelami, którzy nadal są obecni w stolicy Afganistanu i z „Każdy powinien opuścić kraj”.

Francja Maksymalna ochrona postaci [afghanes] Ci, którzy stają w obronie praw człowieka – dziennikarze, artyści… wszyscy, którzy są oddani tym wartościom, których bronimy na całym świecie”Wcześniej dzisiaj Minister Sił Zbrojnych, Florence Parly, we Franceinfo.

W poniedziałek rano Francja rozpoczęła operację ewakuacji innych obywateli – w tym dyplomatów, pracowników pomocy i dziennikarzy – do francuskiej bazy lotniczej Al Dhafra w Abu Zabi.

READ  W Europie pojawia się indyjski wariant Delta, metamorficzny Delta Plus

Rada Bezpieczeństwa wzywa do zaprzestania przemocy i walki z terroryzmem

Po spotkaniu w Kwaterze Głównej Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych również nalegała „Znaczenie zwalczania terroryzmu w Afganistanie, aby zapewnić, że terytorium afgańskie nie jest wykorzystywane do grożenia lub atakowania jakiegokolwiek kraju oraz że talibowie lub jakakolwiek inna afgańska grupa lub osoba nie wspiera terrorystów działających na terytorium innego kraju”.. Wspólna deklaracja wzywa do: „Natychmiastowe zakończenie wszelkich działań wojennych i utworzenie, poprzez szerokie negocjacje, nowego zjednoczonego i reprezentatywnego rządu, obejmującego w szczególności pełny, pełny i znaczący udział kobiet”.

W poniedziałek po południu Emmanuel Macron rozmawiał również z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem w celu ustalenia wspólnego stanowiska.

Przed wystąpieniem francuskiego prezydenta kanclerz Niemiec wyraziła na konferencji prasowej w Berlinie ubolewanie, że zachodnia interwencja w Afganistanie nie była. “owocny” niż oczekiwano. Sprecyzować: Obecnie wiadomo, że Al-Kaida nie mogła już przeprowadzać ataków na Stany Zjednoczone z Afganistanu, jak to zrobiła 11 września 2001 r., ale wszystko, co nastąpiło później (…) Nie było tak, jak się spodziewaliśmy. ” Kanclerz rozmawiała wcześniej z kierownictwem partii o przyczynach „Polityka lokalna” do wycofania się z USA.

Ze swojej strony Joschka Fischer, były minister spraw zagranicznych Niemiec w czasie rozmieszczania sił NATO, zmiażdżył decyzję USA o wycofaniu się z Afganistanu. ” Błąd “, według niego. „Zobacz dzisiaj konsekwencje”., ubolewał. A gorycz narasta w Niemczech, które w ciągu ostatnich 20 lat były drugim krajem, który wysłał obce wojska do Afganistanu, po Stanach Zjednoczonych, gdzie rozmieszczono prawie 150 000 żołnierzy.

W obliczu tej fali krytyki, bezprecedensowej od listopadowych wyborów w USA, prezydent USA Joe Biden milczał od czasu przejęcia władzy przez talibów. Miał przemawiać w poniedziałek o 21.45 w długo oczekiwanym wystąpieniu. 10 sierpnia Biden potwierdził, że tego nie zrobi “Nie żałuję” Decyzja o wycofaniu ostatniego żołnierza amerykańskiego z kraju 31 sierpnia.

READ  Globalna aktualizacja epidemii

Planowane spotkanie ministrów europejskich

Ze swojej strony Boris Johnson wezwał przywódców Grupy Siedmiu w poniedziałkowy wieczór do zorganizowania wirtualnego spotkania. “Następnego dnia” Dni, nalegaj „Potrzeba społeczności międzynarodowej (…) Przyjęcie jednolitego podejścia do Afganistanu, zarówno pod względem uznania przyszłego rządu, jak i działania na rzecz zapobiegania kryzysowi humanitarnemu”..

Propozycja pojawia się po tym, jak europejscy ministrowie spraw zagranicznych planowali już spotkanie we wtorek podczas wideokonferencji, Josep Borrell, szef dyplomacji UE, ogłosił: Poniedziałek na Twitterze. Afganistan na rozdrożu. Stawką jest bezpieczeństwo i dobrobyt obywateli, a także bezpieczeństwo międzynarodowe”., on dodał. Według dyplomatów urzędnicy Komisji Europejskiej wezwali rządy 27 krajów do przyznania wiz obywatelom afgańskim, którzy reprezentowali Unię Europejską w Afganistanie, a także ich rodzinom, dla około 500 lub 600 osób. Organ wykonawczy UE nie ma uprawnień do samodzielnego wydawania wiz.

Kilka źródeł dyplomatycznych potwierdziło późnym poniedziałkowym popołudniem, że państwa członkowskie zobowiązały się już do zapewnienia wystarczającej liczby wiz pracownikom UNHCR – w tym obywatelom afgańskim – i ich rodzinom. Wyzwaniem jest teraz wywiezienie ich z kraju, kiedy lotnisko w Kabulu było miejscem kompletnego chaosu w poniedziałek, gdy tysiące Afgańczyków przybyło tam w desperackim poszukiwaniu lotu.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Cierpienia Afgańczyków próbujących sprowadzić swoje rodziny do Francji

Dwadzieścia lat po tym, jak został obalony przez koalicję kierowaną przez USA za odmowę ekstradycji przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena, w następstwie ataków z 11 września 2001 r., radykalny ruch islamski jest gotowy do powrotu do władzy. W ciągu dziesięciu dni talibowie rozpoczęli ofensywę w maju po rozpoczęciu ostatecznego wycofywania obcych sił, zwłaszcza sił amerykańskich, Przejmij kontrolę nad prawie całym krajem. Dla afgańskich sił bezpieczeństwa katastrofa jest kompletna, ale Stany Zjednoczone sfinansowały ją przez ponad dwadzieścia lat setkami miliardów dolarów.

READ  Unia Europejska proponuje zwolnienie zaszczepionych mieszkańców z badań i kwarantanny
Przeczytaj także Zdjęcia zwycięskich talibów, gdy weszli do Kabulu

Świat z AFP