Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wraz z groźbą Storm Grace liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 1419

Każdego dnia haitański Departament Ochrony Ludności jest zmuszony do sprawdzania szokujących kont w górę Trzęsienie ziemi Z siłą 7,2 stopnia uderzył w południowy zachód
Haiti Sobota 8:29 rano. Według nowej oceny, ogłoszonej w poniedziałek po południu, zginęło 1419 osób, a ponad 6900 zostało rannych. Ponadto zniszczono ponad 37 000 domów.

Aid kontynuuje swoją działalność w poszukiwaniu osób zaginionych lub pozostawionych pod gruzami, w obliczu zbliżającej się burzy, która grozi dalszym pogorszeniem sytuacji. Tropical Depression Grace już teraz stwarza ryzyko powodzi i osunięć ziemi na Haiti i w In Republika Dominikany Ostrzegło Narodowe Centrum Huragan w Miami.

„Psychologicznie nie czujemy się dobrze”

W małym nadmorskim miasteczku Port Salut, podobnie jak w pozostałych dotkniętych obszarach, mieszkańcy stanęli w poniedziałek przed dylematem: pozostać na zewnątrz, aby uchronić się przed wstrząsami wtórnymi, lub wejść do uszkodzonych budynków, aby ukryć się przed spodziewaną złą pogodą. Szpital miejski zdecydował: powinniśmy starać się chronić pacjentów, którzy gromadzą się na podwórku, pod plastikowymi płachtami, przed Trzęsienie ziemi. W poniedziałek w południe pacjenci zostali przewiezieni do placówki, mimo obaw o wstrząsy wtórne.

Wraz z pielęgniarkami opiekującymi się rannymi, 26-letnia położna Aline Cadet zostaje podważona zapowiedzią prognozy pogody. „Psychologicznie nie czujemy się dobrze. W ogóle nie wiemy, jak sobie poradzimy” – zawołała. „Są tu kobiety w ciąży, z których część straciła dzieci z powodu upadku lub urazu” – powiedziała. tęsknie.

Lepsza pomoc niż w 2010 r.

W szczególności w wielu krajach Zjednoczone państwoDominikana, Meksyk i Ekwador zaoferowały swoją pomoc w wysłaniu personelu, racji ratunkowych i sprzętu medycznego. Armia amerykańska ogłosiła w poniedziałek utworzenie wspólnej misji wojskowej, w ramach której zostanie wysłany zespół, który ma za zadanie ocenić sytuację na dotkniętych obszarach dzięki środkom nadzoru powietrznego. Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że zdjęcia lotnicze wykonane przez amerykańskie zespoły „pomogą określić, jaka pomoc jest potrzebna, gdzie i kiedy”.

READ  Pije własny mocz, aby karmić piersią swoje dzieci i je ratować

Chcemy udzielić bardziej odpowiedniej odpowiedzi niż w 2010 roku po trzęsieniu ziemi. Premier Haiti Ariel Henry wezwał dziś, w niedzielę, premiera Haiti Ariel Henry do „jedności narodowej”. Trzęsienie ziemi z 12 stycznia 2010 r. o sile 7 stopni w sile rażenia spowodowało śmierć ponad 200 000 osób, ponad 300 000 rannych i ponad półtora miliona osób bez dachu nad głową.