Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Egipski Czerwony Półksiężyc i Mikkelsen pokonują Sordo w Rajdzie Azorów! – Le Mag Sport Auto

Już w piątkowej walce o zwycięstwo Andreas Mikkelsen i Dani Sordo walczyli o pierwsze miejsce w Rajdzie Azorów. Ostatecznie to kierowca Skody/Toksport przejął kierowcę Hyundaia. z tym sukcesem Michelson Robi duży krok w kierunku tytułu ERC!

ERC, Rajd Azorów, Andreas Mikkelsen jest silniejszy niż Dani Sordo!

Od swojego pierwszego sobotniego występu Mikkelsen odzyskał trochę czasu w Sordo. 2s4 w SS7, potem 3s5 w SS8 i tutaj jest norweska przewaga Basen na Azorach za 1s9. W kolejnym odcinku Hiszpan podpisuje czas zerowy i wraca na dziesiąte miejsce za Skodą. Ostatni ES porannego odcinka i Danny wraca do domu: najlepszy czas prowadząc 6 dziesiątych nad Mikkelsenem i ponownie zajmując pierwsze miejsce z 5 dziesiątymi! Jest bardzo wąski.

Ale w drugim odcinku Andreas Mikkelsen Wyeliminuj wielki atak. Z pomocą nowszych opon Norweg ustanowił najlepszy czas w SS11 z 8s1 przed Dani Sordo! Następnym razem założył opony Hyundai i20 R5 MRF w 6s7. Wreszcie, w najnowszym wydaniu specjalnym, Mikkelsen miał siódmy najlepszy czas weekendu, ale przede wszystkim wygrał Rajd Azorów 2021! Danny Sordo po raz pierwszy dobrze poradził sobie na Azorach, wszyscy nosili opony MRF. Hiszpan ukończył wyścig 14s8 za swoim byłym kolegą z zespołu Hyundai Motorsport.

Z tyłu Ricardo Moura (Skoda Fabia R5 Evo) próbował wszystkiego, aby utrzymać podium w domu. Niestety Portugalczyk załamał się w bardzo wyjątkowym ostatnim pokazie i nie mógł się oprzeć Evrenowi Larinie (Skoda Fabia R5 Evo), który zdobył swoje pierwsze podium w tym sezonie! Konsekwentna przez cały sezon, Llarena skorzystała z okazji, aby awansować na drugie miejsce w turnieju!

Podobnie jak w Barum czy Rzymie, Polak Mikołaj Marczyk jest piąty za kierownicą Skody Fabia R5 Evo. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w turnieju. dwunasty ogólnie (i drugi RC2), Wiktor Cartier Osiąga najlepszy wynik dla francuskiego pilota na Azorach! Cartier po raz kolejny błyszczy za kierownicą swojej Toyoty Yaris Rally2-Kit.

READ  Lewandowski, Zidan, Grogan, Quartararo ... informacje do zapamiętania ze sportowego weekendu. sport

Piątek siódmej nocy pomimo niepowodzeń dnia Aleksiej Łukjanuk (Citroën C3 Rally2) wycofał się z sobotniej premiery po podwójnym dołku. 0 punktów dla Rosjanina, który widzi tytuł dalej. Z trzema kolejnymi rajdami, które mają się rozpocząć w tym sezonie w ERC, Lukyanuk może nadal posiadać tytuł sportowy, ale wydaje się to niemożliwe w starciu z Mikkelsenem. Co więcej, ci ostatni będą musieli wybierać między WRC-2 a ERC. W rzeczywistości kolejna runda Mistrzostw Europy (Rally Serras de Fafe e Felgueiras) odbędzie się w tym samym czasie co Rajd Finlandii! Wybór zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Kolejne rozczarowanie na Azorach, Eric Case (Ford Fiesta) odszedł na emeryturę w SS9 z powodu dziury w chłodnicy, gdy był piąty.