Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Egan Bernal jest zwycięzcą Giro, jazdy na czas dla Filippo Jana

Kolumbia zdobywa drugiego zwycięzcę w Giro. Po Nairo Quintana w 2014 roku, Egan Bernal dodał swoje nazwisko do listy. Po 11 dniach w różowej koszuli na ramionach lider Ineos Grenadier wygrał Tour of Italy, po raz pierwszy dwa lata po wygraniu Tour de France.

Prowadzenie Bernala na dwie minuty przed godziną przerwy zapewniło płynne zwycięstwo. Damiano Caruso (zwycięski Bahrajn) w niedzielę nadal ma pół minuty. Tak więc Włoch jest drugi w klasyfikacji generalnej z wynikiem 1’29 ”. Po raz pierwszy staje na podium podczas ważnej trasy koncertowej. Simon Yates (BikeExchnage) ukończył platformę na 4’15 ”. Roman Bardet stracił dwa miejsca, zajmując siódme miejsce (+ 8’05).

Pozostałe koszulki sygnaturowe trafiają do Petera Sagana dla cyklamena i Geoffreya Boucharda za azzuro – tego, który został czwartym Francuzem, który wygrał klasyfikację górską, od czasu Laurenta Vignona w 1984 roku. Egan Bernal jest także zwycięzcą Najlepszego Rankingu Młodych.

Raj znów uderzył

Kolega Egana Bernala, Filippo Jana, z łatwością wygrał na tym 21. etapie, jego drugi sukces w Giro 2021. Mistrz świata w chronologii był 12 sekund przed Remy Kavagną (Designink do szybkiego kroku) i Eduardo Aveni (Jumbo-Visma).

Filippo Jana ponownie utrzymał swój stopień. (Bettini / Sports Press)

READ  „Pomocnik Iniesty-Isco-Busquetsa” – Hervé Renard podziwia poziom Hiszpanów

Po intensywnych trzech tygodniach, jako wzorowy kolega z drużyny Ineos-Grenadiers, tęczowa koszulka znalazła siłę, by wygrać ostatni etap Giro. Włoch potwierdził swoją dominację i pokonał 30-kilometrowy kurs na ulicach Mediolanu na 33’48 ”, pomimo przebicia opony, które zmusiło go do zmiany roweru.

Remy Kavagna nie był daleki od triumfu. Na drugim środkowym okrążeniu Auvergne była zaledwie 18 sekund za Janą. Ale upadek na zakręcie na ostatnim kilometrze pozbawił go nadziei na zwycięstwo. Tak więc Auvergnat zajął drugie miejsce na scenie, 12 ” Ganna. „Podjąłem całe ryzyko (Dla zysku) I zapomniałem o ostatnim zakręcie. Po drugie, szkoda, ale dałem z siebie wszystko. Ganna stracił kilka sekund w dziurze i spadł, by zrównoważyć sytuację, Uśmiechnął się, kiedy dotarł do mikrofonu Eurosportu. Więc. „