Eddie Potdevin zdobywa brąz w Para-Canoe 200m

Francuzi powtarzają jego występ od 2019 roku, kiedy zdobył już brązowy medal w Poznaniu.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Eddie Potdevin zajął trzecie miejsce w European Handisport Para Canoe w klasie VL3 na 200m (49″104) w piątek 19 sierpnia.

Eddie Potdevin, brązowy medalista w regatach na 200 m, mówi, że jest dumny z tego imponującego trzeciego miejsca i potwierdza, że ​​wrócił i wróci do Paryża 2024.

Klasa VL3 jest kompatybilna dla sportowców, którzy mają funkcję tułowia i częściową funkcję nóg, są w stanie siedzieć z tułowiem w zgięciu do przodu w kajaku i używać co najmniej jednej nogi.

Francuz został pokonany w finale przez Brytyjczyka Jacka Ayersa (47″ 214) i Ukrainkę Vladislav Yevanov (48″ 932). To drugi brązowy medal w jej karierze dla Francuzki, która wcześniej zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy 2019 w Poznaniu. Ten nowy międzynarodowy medal może dać mu pewność, że stanie na pierwszym na świecie podium, a już dwukrotnie zajął czwarte miejsce na światach na Węgrzech iw Danii.

To czterdziesty medal delegacji francuskiej i osiemnasty brąz. Francja nadal zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej, ale dołącza do Niemiec na szczycie ogólnej liczby medali zdobytych podczas tych Mistrzostw Europy.

READ  Ranking ATP / WTA: David Goffin stracił dwa miejsca, status quo z Elise Mertens