Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

“E – SISTEP 2021” otwiera swoje podwoje 5 października

12. edycja SISTEP (Międzynarodowych Targów Podwykonawstwa, Dostaw i Partnerstwa), obecnie E-SISTEP, odbędzie się w dniach 5, 6 i 7 października 2021 r. pod patronatem Ministerstwa Przemysłu i Handlu, Zielonych i Cyfrowych Gospodarka, w swojej wirtualnej wersji, Pod hasłem „Przemysł jest w sercu rozwoju gospodarczego”.

Ta wirtualna wersja wpisuje się w dynamikę cyfrowej transformacji, która dziś przyspiesza i zajmuje swoje miejsce w codziennym życiu Marokańczyków i całego świata. Cyfryzacja ma również swoje miejsce w branżach MME, szczególnie wraz z pojawieniem się IMME 4.0 i jego znaczeniem w zwiększaniu konkurencyjności przedsiębiorstw przemysłowych.

Wirtualny charakter tej edycji pozwala zatem na większe uczestnictwo krajów, wystawców, prelegentów i zwiedzających, sprzyja lepszej wymianie między inwestorami, liderami projektów, wykonawcami i usługodawcami z całego świata oraz ułatwia tworzenie sieci kontaktów w celu tworzenia miejsc pracy. między różnymi krajami.

Modelki gwiazd i silna obecność na arenie międzynarodowej

Dwunasta edycja SYSTEP, dedykowana profesjonalistom z uprzemysłowionego świata po obu stronach Morza Śródziemnego, umieszcza Królestwo w centrum prawdziwej platformy wymiany i pozwala zidentyfikować nowe wektory wzrostu.

Oprócz Maroka w tej sesji reprezentowanych będzie osiem krajów, a mianowicie Polska, Niemcy, Francja, Izrael, Kanada, Australia, Hongkong i Stany Zjednoczone. Ten duży międzynarodowy udział połączy marokański przemysł w celu rewitalizacji przemysłu i bycia interesariuszem w rewitalizacji globalnego sektora przemysłowego, a tym samym tchnięcia nowego życia w światową gospodarkę. W ten sposób E-SISTEP daje możliwość zachodnim firmom wejść na nowe rynki, a marokańskim i afrykańskim firmom zabłysnąć na arenie międzynarodowej.

W przypadku tej nowej wirtualnej wersji SISTEP organizatorzy spodziewają się różnych wystawców z kilku obszarów w przemysłowym łańcuchu wartości, takich jak aeronautyka, inteligentne technologie, motoryzacja, energetyka, górnictwo, budownictwo itp., w tym SONASID, Meski Invest Group, Maghreb Steel, Maghreb Oxygène, ADD, OCP Maintenance Solutions, Aluprof,

i LUG, i spodziewamy się około 2000 odwiedzających, w tym głównych wykonawców i decydentów z sektora publicznego i prywatnego, z Maroka i różnych reprezentowanych krajów.

READ  Rozmiar i trendy będą szybko rosnąć do 2028 r. — Cerillion, Cognizant, Ericsson, IBM — Androidfun.com

Repozycjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw w centrum strategii rozwoju gospodarczego

Pod hasłem „Przemysł w sercu rozwoju gospodarczego” to ważne wydarzenie wzmocni strategiczną pozycję sektora przemysłowego w rozwoju gospodarczym krajów, a za pomocą tej samej karty udowadnia jego znaczenie i atrakcyjność dla wszystkich innych sektorów.

Rzeczywiście, pozycjonując się jako podstawa każdej branży, IMME charakteryzuje się tym, że ma charakter przekrojowy, co nadaje mu status wektora rozwoju w sektorach, w których działają jako podwykonawcy, dostawcy, a nawet producenci.

6 konferencji i 11 warsztatów służących branży

Jeśli chodzi o platformę cyfrową, odwiedzający i uczestnicy mogą dołączyć do dwóch odrębnych przestrzeni:

  • Przestrzeń sieciowa B2B do rozwijania relacyjnej tkanki profesjonalistów z branży, liderów projektów i podwykonawców.
  • Obszar „Warsztaty i konferencje tematyczne” poświęcony aktualnym tematom branżowym.

Program będzie zorganizowany w ciągu trzech dni konferencji i warsztatów na tematy związane z branżą, takie jak „IMME, wektor rozwoju gospodarczego w Maroku”, „IMME 4.0 dla gospodarki o wysokiej wydajności”, „IMME neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, on- śledzić zielony przemysł”, „Innowacje jako dźwignia odporności”, „Gospodarka”.

Ponad 60 prelegentów z kilku krajów obecnych

W Międzynarodowym Forum Przemysłowym wezmą udział prelegenci i eksperci z kilku krajów, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych i Francji.