Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziewczyna z piłką autorstwa Banksy’ego została sprzedana za 21,8 miliona euro, trzy lata po samozniszczeniu podczas pierwszej aukcji.

balonowa dziewczyna Nie przestawaj o tym mówić, kręcąc prasę drukarską. Obraz Banksy’ego, którego częściowa autodestrukcja trzy lata temu wywołała sensację, został sprzedany na aukcji w Londynie w czwartek 14 października za 18,6 mln funtów (21,8 mln euro), co stanowi rekord brytyjskiego artysty.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W pogoni za Banksym, duchem sztuki ulicznej

W 2018 roku, zaraz po pierwszej akwizycji, kruszarka została ukryta w ramie został rozdrobniony na kawałki Dolna połowa płótna podczas sesji aukcyjnej już zorganizowanej przez Sotheby’s – właśnie zakończyła się wyprzedaż za 1,2 mln euro. Ten głośny akt, który wywołał wiele reakcji w świecie sztuki, został potwierdzony przez tajemniczego artystę ulicznego z ambicją potępienia „towar” Sztuka. Następnie dzieło zostało przemianowane Miłość w śmietniku („Miłość w koszu”).

„Najbardziej ekscytujące wydarzenie artystyczne XXI wiekuNS sto lat”

Sotheby nazywa się Zniszczenie „Najbardziej ekscytujące wydarzenie artystyczne XXI wiekuNS sto lat”, umieść to w plikuDziedzictwo sztuki antyestablishmentowej, które zaczęło się od [le mouvement] Dada i Marcel Duchamp ». „Podczas tego surrealistycznego wieczoru trzy lata temu przypadkowo stałem się uprzywilejowanym właścicielem Miłość w śmietniku »I Jupiter, europejski kolekcjoner, przypomniał cytat z komunikatu prasowego Sotheby’s na początku września. Ale teraz nadszedł czas, aby z tego zrezygnować. „

Oferty rozchodziły się w czwartek, aż bardzo szybko po rozpoczęciu sprzedaży przekupili cenę, za którą kupiono biznes w 2018 roku. – Nie mogę ci powiedzieć, jak bardzo się boję, że powalić ten młotek.Ku śmiechu publiczności, sprzedawca Oliver Parker powiedział, zanim dzieło zostało wystawione na aukcję za 16 milionów funtów – kwotę, do której dodaje się prawie 2,6 miliona funtów w opłatach – prywatnemu kolekcjonerowi z Azji.

READ  Lawrence Arnie w związku z Dannym Boone: kto jest ojcem jego syna?

Egzemplarz dyptyku zostanie wystawiony na licytację w piątek

Jeszcze przed sprzedażą graffiti, namalowane na ścianie w londyńskim South Bank w 2002 roku, zostało nazwane ulubionym dziełem sztuki w Wielkiej Brytanii. Sprzedaż przekracza poprzedni rekord ustanowiony w marcu o zmieniacz gierKolejne płótno Banksy’ego przedstawiające opiekunów w trakcie pandemii Covid-19 zostało sprzedane za 16,75 miliona funtów (19,8 miliona euro) dla brytyjskiej publicznej służby zdrowia.

Piątek, podwójna wersja balonowa dziewczyna Zostanie on wystawiony na aukcji, również w stolicy Wielkiej Brytanii, tym razem w Christie’s. Dwuczęściowe płótno zostało wyprodukowane w 2005 roku, a jego wartość wynosi od 2,5 do 3,5 miliona funtów (2,9 do 4,1 miliona euro).

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Pierwszy raz napisałem „Le Monde”… „Banksy”

Artysta, rozsławiony serią graffiti na budynkach, utrzymuje swoją tożsamość w tajemnicy. W 2005 robił graffiti miotacz kwiatów Na ścianie w Jerozolimie przedstawia zamaskowanego protestującego, który ma rzucić bukiet kwiatów. W październiku 2013 r. uczynił ulice Nowego Jorku swoim placem zabaw, rysując z grubsza jedną pracę dziennie przez miesiąc, a jego fani szukali za nim skarbów.

Banksy używa także swojej bomby graffiti, aby wyrazić swój sprzeciw wobec Brexitu, wspierać imigrantów lub ostrzec przed kryzysem klimatycznym.

Świat z AFP