Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziennikarz Quotidien składa skargę przeciwko Francisowi Lallanowi za pobicie

Dziennikarz Quotidien składa skargę przeciwko Francisowi Lallanowi za pobicie (archiwum) – Mikołaj Messias / Siba

dziennikarz zcodziennie „Złożyłem skargę w Paryżu na piosenkarza
Frances LallanOskarżając go o „uderzenie” go i uderzenie zestawem słuchawkowym, ogłosił w sobotę w Awinionie uruchomienie TMC w poniedziałek wieczorem.

Czego piosenkarz zaprzecza: „Francis Lalanne oficjalnie zaprzecza uderzaniu jakiegokolwiek dziennikarza. Jego prawnik, Emmanuel Ludo, odpowiedział:„ To niegrzeczny etap, do którego jest przyzwyczajony ten program ”.

W sekwencji program pokazuje, jak jego dziennikarze chcieli spotkać się z Francisem Lalanne w sobotę w Awinionie na jednym z obywatelskich uniwersytetów, w którym miała specjalneżółte kurtki ».

Lallan oskarża dziennikarzy o „manipulację”

Wywiad początkowo odbył się prawidłowo, zanim zrobił się napięty, Francis Lallan oskarżył o „manipulowanie” dziennikarzami, którzy wypytywali go o szczególnie kwalifikowane wypowiedzi Jean-Marie Piegarda dotyczące byłego ministra zdrowia. Agnieszka Buzyn Od „dziwki”.

„Uniemożliwia” dziennikarzom wykorzystanie jego „zdjęć”, po czym wstaje i kilkakrotnie krzyczy „Usuń to, co jest w kamerze”, wokół niego, według nagrania, krewni kilkakrotnie krzyczeli: „Franciszek! Przestań!”. Wtedy obrazy stają się mylące.

Skarga na „przemoc z bronią”

Paul Bouvard, jeden z trzech dziennikarzy z Banjomi, które produkuje Quotidien, w sobotniej skardze potępił „przemoc z bronią” – której kopię uzyskała AFP – „gwałtownym ciosem w twarz”, kolejnym ciosem w głowę . „Chwycił mój zestaw słuchawkowy, a następnie użył go jako broni” – dodaje.

Według dziennikarza Paula Larrotoro, który był również obecny podczas bójki, „lekarze zdiagnozowali uraz głowy i pourazowe zapalenie ścięgna w lewym ramieniu Paula Bouvarda”. Paul Larrotoro zgłosił zwichnięcie prawego nadgarstka po próbie interwencji.

Dziennikarze opuszczają scenę pod strażą

W odpowiedzi na pytanie AFP, prawniczka i dziennikarze Pangomi, May Lauren Gaye, wysłała w poniedziałek raport do paryskiego prokuratora Rémy’ego Heitza, wzywając do „bardzo szybkiego śledztwa” w sprawie oskarżeń.

Według niej „Dzięki interwencji Paula Larrotoro i innych osób obecnych na wiecu, Francis Lalanne został w końcu powstrzymany i pod eskortą kilku osób zespół dziennikarzy mógł opuścić ten obszar”.

READ  Michelle Leib wkrótce zostanie dziadkiem: jego córka jest w ciąży „Błękitne niebo po burzy”