Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dyrektorka France Inter Adele van Reeth zirytowana koniecznością wyjaśniania się w „Quotidien”

Dyrektorka France Inter Adele van Reeth zirytowana koniecznością wyjaśniania się w „Quotidien”

Adele van Reeth w „Quotidien” 12 czerwca 2024 r
Zrzut ekranu TMC

Gość talk show TMC w środowy wieczór, kierownik stacji usług publicznych, skomentował zwolnienie 43-letniego komika za rażące niewłaściwe postępowanie.

„Wczoraj we Francji znany komik został zwolniony z pracy w dużej publicznej stacji radiowej za poważne przewinienie w związku z żartem. » środowy wieczór o godz ” Codziennie „ W TMC Jan Barth ogłosił przybycieAdele van ReethFrancja Dyrektor Interu bezpośrednio podnosi możliwość zwolnienia Guillaume’a Morrisa Przez Radio France. 29 października 43-letni komik porównał Premier Izraela Benjamin Netanjahu z „Coś w rodzaju nazisty, bez napletka”..

Po raz pierwszy został ukarany ostrzeżeniem przez kierownictwo za odmowę przeprosin i 2 maja został zawieszony Po tym jak powtórzył swoje oświadczenia dotyczące Benjamina Netanjahu Na antenie France Inter 28 kwietnia. Wezwany 30 maja przed komisję dyscyplinarną Guillaume Maurice został ostatecznie zwolniony przez Radio France za poważne przewinienie.

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >

„Guillaume Maurice nie został zwolniony z powodu żartu, ale z powodu swojej postawy po dowcipie”.

Adele van Reeth

Gdybym wierzył, że ta decyzja naruszyła wolność słowa we France Inter, nie zostałbym, Potwierdziła to Adele van Reeth. Guillaume Maurice nie podlega prawu, został wydalony nie z powodu żartu, ale z powodu swojej postawy po dowcipie. » Lider France Inter nawiązał do chronologii faktów i to podkreślił Arcom nałożył sankcje na Radio France Za komentarze Guillaume’a Meurisse’a na antenie. „Kiedy powtarza ten żart, wie, że narazi się na komplikacje. »

W obliczu niezrozumienia, przypomnień i kwestionowania tej decyzji przez Jana Barta i jego felietonistów Adele van Reeth była zdenerwowana. „To szalone, że muszę się usprawiedliwiać, to szalone, Poniosło mnie. Jest rok 2024, a kiedy jesteś kobietą prowadzącą potężne media, nieustannie zastanawiasz się nad decyzjami opartymi albo na autorytecie, na lobbystach, albo na moim partnerze. (Raphael Enthoven, przyp. red.). To szaleństwo ! »

Jan Bart odpowiedział bardzo spokojnie, że zadawane pytania będą równoznaczne ze zwróceniem się w stronę mężczyzny. „Jesteśmy niezależni i wolni. Tylko media publiczne mogą mieć taką niezależność. Adele van Reeth wyjaśniła się spokojniej. Kiedy pytasz mnie, czy byłem pod wpływem stresu, wytykanie tego jest fatalne. Najbardziej niezależną stacją pod tym względem jest France Inter, ponieważ nie jesteśmy od nikogo uzależnieni. »

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >