Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dwie nowe godne ubolewania zgony w Saint Barthelemy i Saint M

Mieszkańcy Saint Martin i Saint Barthelemy muszą nadal zapobiegać Covid-19. Epidemia nadal aktywnie rozprzestrzenia się w obu społecznościach, nawet jeśli wskaźniki zaczynają nieznacznie spadać.

Sytuacja epidemiologiczna w San Martin stabilizuje się; Ale na wysokim poziomie liczba nowych przypadków, a także liczba hospitalizacji, jest nadal wysoka.
Sytuacja zdrowotna w Saint Barthelemy stale się poprawia.

Niestety, na północnych wyspach doszło do dwóch nowych zgonów; Jedna miała miejsce w 33 tygodniu, a druga od poniedziałku. Od początku kryzysu zdrowotnego zginęło 47 mieszkańców tych gmin.

Mieszkańcy obu społeczności muszą kontynuować swoje wysiłki, dopóki nie nastąpi zbliżające się wyjście z kryzysu Covid.

Na dzień 18 sierpnia na tych obszarach nie zarejestrowano nowych klastrów.

Wskaźniki stabilności, w San Martin

W tygodniu 33, 16-22 sierpnia 2021 r., 220 nowych przypadków Covid-19 zidentyfikowany w prowincji Saint-Martin, w porównaniu do 254 w poprzednim tygodniu. ten wskaźnik infekcji Zawsze jest znacznie powyżej limitu alarmowego: wynosi 615,5 na 100 000 mieszkańców (w porównaniu do 710,6 w 32. tygodniu). ten Dodatnia stopa Powyżej progu czujności: 6% Między 16 a 22 sierpnia, w porównaniu do 7,3% w poprzednim okresie.

Od poniedziałku 23 sierpnia (bieżący tydzień 34) na wyspie zarejestrowano 77 nowych przypadków COVID-19.

23 potwierdzonych pacjentów z Covid jest obecnie hospitalizowanych w ośrodku szpitalnym „Louis-Constant Fleming”.

33,54% mieszkańców San Martin otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki od czasu rozpoczęcia kampanii w styczniu ubiegłego roku

Epidemia cofa się w Saint Barthelemy

U 40 osób zdiagnozowano Covid-19, w 33. tygodniu, w Saint Barthelemy, w porównaniu do 67 wcześniej. ten wskaźnik infekcji kim on jest 408,5 na 100 000 mieszkańców, w porównaniu z 694,4 poprzednio. ten Dodatnia stopa kim on jest 2,3% (poniżej progu czujności) w porównaniu z 3,8% poprzednio.
Od początku tego tygodnia 34 na stronie zarejestrowano jeden nowy przypadek COVID.

READ  Szczepionka przeciwko Covid-19: Po zakrzepach krwi obserwowano problemy z sercem u młodych pacjentów

Do tej pory 2 potwierdzonych pacjentów z COVID-19 było hospitalizowanych w Bruin Hospital Centre. W zeszłym tygodniu miała miejsce ewakuacja medyczna potwierdzonego pacjenta z Covid, do Uniwersyteckiego Centrum Szpitalnego (CHU) na Gwadelupie.

60,56% mieszkańców Saint Barthelemy otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki od czasu rozpoczęcia kampanii w styczniu ubiegłego roku.

Biuletyn Zdrowotny Wysp Północnych – 16-22 sierpnia 2021 r.