Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Duża organizacja europejskich cyberprzestępców działająca na Amazon, Ebay i Airbnb zaktualizowana przez wymiar sprawiedliwości

Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Sądowej w Sprawach Karnych (Eurojust) wykonała kawał dobrej roboty. Właśnie podjąłem działania przeciwko sieci rumuńskich cyberprzestępców, którzy rozprzestrzenili się na stronach sklepów internetowych. Władze greckie i rzymskie aresztowały osiem osób w fali około 30 rewizji. Władze skonfiskowały również sprzęt i gotówkę o łącznej wartości ponad 220 000 euro.

Dane bankowe skradzione podczas dokonywania fałszywych zakupów

Oszuści byli aktywni na znanych stronach, takich jak Airbnb czy nawet Amazon. Twierdzili, że wynajmują mieszkanie lub sprzedają towary, których tam nie ma. Klienci tracili nie tylko pieniądze zainwestowane w zakup, ale także swoje dane osobowe. Zostały przy tym skradzione i udostępnione innym członkom organizacji. Sieć przestępcza utworzyła 300 kont bankowych na Węgrzech, w Hiszpanii, Polsce, Niemczech i Holandii, wykorzystując fałszywe tożsamości do ukrycia grabieży., określa Eurojust.

READ  Europejska certyfikacja Covid powinna uniknąć chaosu zeszłego lata