Dubreuil stanął na podium w Polsce

Kanada zakończyła pierwszy etap Pucharu Świata w Łyżwiarstwie Szybkim na długim torze z siedmioma medalami, dzięki trzem drugim miejscom w niedzielę w Tomaso Mazowieckim.

Laurent Dubriel z Quebecu nadał ton Dniu Kanady, zabierając do domu swój drugi medal weekendu, to srebro na dystansie 500 metrów.

Kolejny członek duetu, który wystartował na starcie, 29-letni zawodnik z Levis zatrzymał zegar na 34,734 sekundy, czyli 35 milisekund za japońskim zwycięzcą Tatsuyą Shinamą. „Pogoda była podobna do wczoraj, a Shenhama znowu mnie uderzyła. Jedyną różnicą jest to, że [le Chinois Tingyu] Gao popełnił ogromny błąd, prawie wpadł w pierwszy zakręt i skończył znacznie więcej w tabeli. To trochę otworzyło mi drzwi i dało nam szansę na wygraną, ponieważ pogoda przedwczoraj była prawie niemożliwa” – wyjaśnił Dubroy podczas wideokonferencji.

„Będąc w dwóch ostatnich, widziałem czasy wszystkich i wiedziałem, że mam szansę wygrać, ale popełniłem kilka małych błędów w moim wyścigu i trochę przeoczyłem. Ale to był dobry wynik.

W wyścigu rywalizowali Kanadyjczycy Gilmore Junior (35 278) i Alex Boisfert Lacroix (35 565). Skończyli 18 z rzęduNS i 20NS.

Kilka godzin później do swojej grupy medalowej dołączyła Evanni Blondin, która zajęła drugie miejsce na starcie grupy kobiet.

Wiedziałem, że mam szansę wygrać, ale w wyścigu popełniłem dwa małe błędy

po 11NS Wcześniej tego dnia na 1500 m Blondin z Ottawy złamał wszystkie 16 okrążeń w czasie 8:25,49, 28 milisekund za Holenderką Erin Schouten.

Quebec Valerie Maltańczyk zajęła 13. miejsceNS Ren, DNIA 8:31, 10.

„Dzisiaj był bardzo ciężki fizycznie dzień z trzema wyścigami w programie, ale cieszę się, że udało mi się przez to przejść i odpowiedzieć na wezwanie na końcu”, opisał Blondin, który również zajął drugie miejsce w półfinale w wyścigu. początek grupy.

READ  Mbappe-Paris Saint-Germain: Niesamowita decyzja Realu Madryt

„W środku wyścigu było dużo akcji i musiałem walczyć o utrzymanie formy. Ale wtedy jestem w najlepszej formie, byłem w swoim żywiole. Popełniłem kilka błędów na ostatnim okrążeniu, ale na na koniec dnia cieszę się, że dostałem pieniądze i udało mi się zatrzymać Następnie Ted Jean Plomin, Jordan Belchus i Conor Howe ukończyli kanadyjskiego hat-tricka i zajęli drugie miejsce w pogoni zespołu.

Po ogłoszeniu najszybszych międzyczasów w siedmiu kolejnych segmentach Kanadyjczycy zsunęli się na drugie miejsce z czasem 3:45,763. Zajęli 1,19 sekundy przed holenderskim trio Svenem Kramerem, Patrickiem Rostem i Marcelem Buskerem.

Trochę zmęczony?

Około 90 minut po zdobyciu srebrnego medalu na 500 metrów Dubrois wrócił na tor na pierwsze 1000 metrów sezonu.

Dobrze rozpoczął wyścig, ustanawiając nawet najszybsze czasy w zawodach po 200 metrach (16,12 sekundy) i 600 metrach (41,17).

Jednak mistrz Kanady 400 miał ciężki finał i ukończył wyścig na piątym miejscu, notując 1:08.98.

Był około 31 milisekund za zwycięzcą, Holendrem Heine Ottersperem i 15 procent za brązowym medalistą Kjeldem Neussem.

Pomimo tego drugiego wyniku Dubroy był całkowicie zadowolony ze swojego dnia i weekendu.

„Jestem naprawdę zadowolony z mojego dnia i mojego pierwszego Pucharu Świata. Bycie dwa razy na podium w dwóch wyścigach na 500 m nie jest łatwe dla głębokości grupy. I możliwość finiszu na piątym miejscu na 1000 m, po godzinie i kwadransie moich 500 m to znak, że dobrze trenowałem. Muszę też być ostry w przyszłym tygodniu, jeśli chcę nadal zdobywać medale.”

Antoine Glenas Beaulieu (1:09.46) i Vincent de Hayter (1:10.16) zajęli 9 miejsce.NS i 14NS Miejsca.

Doberuil po raz pierwszy zdobył brąz w piątek, również na 500 metrów, zanim Blomen i Isabelle Weidmann zdobyli srebrne krążki odpowiednio na 5000 i 3000 metrów.