Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dr Fauci mówi, że wyeliminowanie ospy byłoby niemożliwe przy aktualnych dezinformacjach

Eliminacja chorób takich jak ospa Doradca Białego Domu COVID-19 Anthony Fauci powiedział w sobotę (17 lipca), że było to niemożliwe z powodu rozpowszechniania się dezinformacji na temat szczepionki w Stanach Zjednoczonych.

«Jeśli szczepionki, które widzimy w niektórych mediach, zostałyby odrzucone, nie sądzę, by można było zwalczyć ospę”, immunolog oszacowany w CNN.Możemy nadal mieć ospę prawdziwą i nadal możemy mieć polio w tym kraju, jeśli mamy ten rodzaj dezinformacji, który jest dziś tak rozpowszechniony.“, on dodał.

Dzień wcześniej prezydent Joe Biden oskarżył głównych operatorów sieci społecznościowych o „Zabić ludziPozwalając na krążenie dezinformacji na temat szczepionek, Stany Zjednoczone próbują wznowić kampanię szczepień, która zanika. Facebook zignorował tę krytykę, a zamiast tego chwalił się „Ratować życia„Dzięki środkom, które według sieci społecznościowej umożliwiają użytkownikom lepszy dostęp do szczepionki.

Zróżnicowanie w rzeczywistości 300 milionów śmierci w 20 wieku, a także konflikty zbrojne, deklaracja urzędowa w sprawie szczepień organizacji mondiale de la santé (OMS) w 1980 roku.

Polio, które zostało oficjalnie wyeliminowane od sierpnia 2020 roku w Afryce dzięki szczepionce, walczy w Azji, Pakistanie i Afganistanie, gdzie choroba, która prowadzi do polio u małych dzieci, jest nadal endemiczna. Niepowodzenie kampanii szczepień w szczególności wyjaśnia nieufność ludności wiejskiej i wiarę w antymuzułmańskie teorie spiskowe.

READ  W Szwecji pieszy odkrywa „niesamowity” skarb sprzed 2500 lat