Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Angela Merkel jedzie w rejony katastrof

W niedzielę 18 lipca kanclerz Niemiec Angela Merkel odkryła zdewastowany krajobraz pozostawiony przez, jak opisała, powodzie. „wieku” W Europie Zachodniej, która pochłonęła co najmniej 183 osoby w Niemczech i Belgii, liczba ta rośnie z każdym dniem, a wielu zaginęło.

Mja Merkel przybyła około godziny 13:00 do Nadrenii-Palatynatu, na południowym zachodzie kraju, jednego z najbardziej dotkniętych obszarów, gdzie zginęło 110 osób z łącznej liczby 156 osób w kraju. W Belgii zginęło 27 osób. Kanclerz wyglądał fatalnie i zaczął oceniać katastrofę, która dotknęła wioskę Schuld w pobliżu Bonn, gdzie według obrazów telewizyjnych rzeka Ahr zniszczyła część miasta.

Przeczytaj także Na zdjęciach: Dramatyczne powodzie w Niemczech, Belgii i Holandii

Jeśli trend maleje na zachodzie kraju, to sytuacja pogarsza się na południu, na granicy niemiecko-austriackiej. W nocy z soboty na niedzielę policja poinformowała, że ​​zgłoszono powódź z powodu ulewnego deszczu w okolicy i zaplanowano jedną śmierć ze strony niemieckiej. W niemieckim regionie Berchtesgaden wydano „plan katastrofy”. W Austrii miasto Hallen jest zalane wodą, a strażacy są w pogotowiu w regionach Salzburga i Tyrolu.

Kilka miliardów euro na odbudowę

Wicekanclerz i minister finansów Republiki Federalnej Olaf Schultz zapowiedział przyjęcie w przyszłym tygodniu w gabinecie pilnej pomocy dla ofiar. Minister socjaldemokratów powiedział, że kwota powinna wynieść co najmniej 300 mln euro Gazeta zdjęcie w niedzielęA Obiecał także ogromny, wielomiliardowy program odbudowy. Unia Europejska potwierdziła również swoje wsparcie w obliczu tych złych warunków pogodowych, które dotknęły również Holandię, Luksemburg i Szwajcarię.

do Oglądane przez dziesiątki tysięcy Niemców Ich domy zostały zniszczone, odcięto prąd, gaz, linie telefoniczne, zniszczono niektóre drogi i mosty, miasta zostały zatopione i zasypane gruzami. „To prawdziwa katastrofa, jestem zdenerwowany”Angela Merkel powiedziała podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych, gdy ulewne deszcze w środku tygodnia spowodowały powodzie opisane przez świadków jako “tsunami”, Z «Tsunami».

Reportaż: „Straciliśmy wszystko. Ale przynajmniej zostało nam życie”: Bad Neuenaar-Arweiler, zniszczone przez powodzie
Prace porządkowe rozpoczęły się w gminie Schuld w zachodnich Niemczech w sobotę 17 lipca 2021 r.

We wszystkich dotkniętych obszarach strażacy, ochrona cywilna, urzędnicy miejscy i żołnierze rozpoczęli masową pracę usuwania i czyszczenia błotnistych stosów gruzu, które często zapychają ulice. W Niemczech pracuje ponad 22 000 ratowników. Niezwykły widok, czołgi wojskowe zostały rozmieszczone w niektórych miejscach, aby wspomóc ten wysiłek.

READ  W Europie pojawia się indyjski wariant Delta, metamorficzny Delta Plus

Piwnice i wraki samochodów są badane po kolei w poszukiwaniu jakichkolwiek ciał, zarówno w Niemczech, jak iw Belgii. W tej krainie z cofającą się wodą, „Nadal możemy znaleźć katastrofalne przypadki”.Rządziła burmistrz Liege Christine Devrein.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W Liège po powodziach był to zdewastowany, ale zjednoczony obszar

Oburzenie po śmiechu Armina Lascheta

Lider niemieckiej Partii Konserwatywnej Armin Laschet w sobotę 17 lipca podczas podróży do Irwistadt w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Powodzie w Niemczech przybrały polityczny obrót zaledwie dwa miesiące przed wyborami parlamentarnymi, po których ustąpią Angela Merkel. Każdy kandydat walczy o propozycje wzmocnienia walki z globalnym ociepleniem, które jest przyczyną wielu ekspertów od powodzi. Lider konserwatywnej partii CDU i faworyt w sondażach Armin Laschet, podobnie jak cała klasa polityczna,“idź szybko” w walce ze zmianami klimatu.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W Niemczech powodzie stawiają klimat w centrum kampanii sukcesyjnej Angeli Merkel

Ale Armin Laschet popełnił w sobotę błąd, który zaszkodził jego wizerunkowi: został sfotografowany ze śmiechem, podczas gdy głowa państwa oddawała hołd ofiarom powodzi. „Nie śmiejesz się, gdy kraj cierpi”A pisemny obrazek. Zdjęcia stały się popularne, ponieważ patriotyczne oburzenie zmusiło go do przeprosin za swoje zachowanie سلوك “niewłaściwy”. Kontrowersje stały się jeszcze bardziej znaczące, ponieważ pan Laschet jest również liderem Nadrenii Północnej-Westfalii, jednego z dwóch regionów najbardziej dotkniętych powodziami.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Powodzie w Europie: „pilna potrzeba natychmiastowego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych”

Świat z AFP