Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dowiedz się wszystkiego o nowej subskrypcji gier wideo firmy Sony

Miesiąc w Azji i dziesięć dni po Ameryce Sony publikuje 23 czerwca w Europie nową ofertę subskrypcji PlayStation Plus, która oferuje nieograniczony dostęp do setek gier.

Do tej pory PlayStation Now było prostą platformą, która łączy użytkowników ze sobą, umożliwiając im wspólną grę online. PlayStation Plus oferuje całkowicie przeprojektowaną wersję. W ten sposób za dodatkowe kilka euro każdego miesiąca 48 milionów subskrybentów przeprojektowanej usługi będzie teraz mogło uzyskać ogromny katalog gier, do których można uzyskać dostęp bez dodatkowych kosztów do pobrania.

Ta zmiana otwiera nowy front z Microsoftem, jego wielkim konkurentem na rynku sprzętu do gier. Game Pass, nazwa usługi subskrypcji gier wideo amerykańskiej firmy, stała się już jednym z jej pionierów. Amerykański producent żąda 25 mln abonentów za usługę, która do tej pory nie miała poważnego konkurenta.

Trzy subskrypcje usługi Sony

Nowa nazwa, ale także nowy wygląd PlayStation Plus.

Aby w pełni zrozumieć nowe czcionki PlayStation Plus, oto trzy oferowane subskrypcje:

  • L ’Oferta wstępna Już istnieje i kosztuje (jeszcze) 9 euro. Nic się nie zmienia poza tym, że nazwa PlayStation Plus staje się „Essential”. Pozwala użytkownikom łączyć się z innymi graczami online – takimi jak Nintendo Switch Online i Xbox Live Gold z konkurencyjnych konsol. Utrzymuje się bezpłatne pobieranie dwóch lub trzech nowych gier miesięcznie, a także bezpłatny dostęp do wspaniałych klasyków PlayStation 4 (kolekcja PlayStation Plus). Podobnie jak możliwość przechowywania zapisanych danych online i uzyskiwania zniżek w cyfrowym sklepie konsoli.
  • Za 15 euroszerokość pośrednia (PlayStation Plus „Extra”) Obejmuje usługi świadczone w ramach poprzedniej subskrypcji oraz bezpłatny dostęp do obszernej biblioteki. Jest skierowany do graczy, którzy chcą kupować mniej gier pojedynczo lub podwoić swoje doświadczenia. W tej chwili Sony nie udostępniło jeszcze pełnej listy swoich bibliotek gier dostępnych w Europie, ale zapowiedziało, że planuje zaoferować ich 400. Główne tytuły są dostępne wyłącznie dla wydawcy, takie jak Bóg wojnyA Duch Cuszimy lub Spider-Man z Marvela. Są też świetne filmy innych wydawców, takich jak Rockstar Games (Red Dead Redemption II) lub Ubisoft (Assassin’s Creed: Valhalla), duży wybór klasyków PlayStation 4 lub samorodków z gier niezależnych.
  • Oferta wysokiej klasy Za 17 euro jest skierowany przede wszystkim na nostalgię. To PlayStation Plus „Premium” łączy usługi dwóch poprzednich domen, dodając ponad 350 gier ze starych konsol Sony, w które można grać tylko w trybie strumieniowania na żywo. Te na PSP lub PlayStation 1 i 2 będą dostępne w wersjach „Enhanced”. Te na PlayStation 3 zostaną zaprezentowane tak, jak w momencie premiery. Kolejna godna uwagi nowa funkcja: ta subskrypcja pozwala użytkownikom wypróbować właśnie wydane gry wideo przez ograniczony czas, aby zdecydować, czy dokonać zakupu.
READ  Firefox w końcu daje dobry powód, aby na dobre porzucić Google Chrome!

Cztery różnice z Microsoft Game Pass

Subskrypcje Sony i Microsoft nie są równoważne. Nie da się więc ich dokładnie porównać. Oto cztery punkty, które zapewniają jaśniejszy obraz i zrozumienie tego, co je wyróżnia:

  • Jakie media są dostępne? W ofertę Sony można grać tylko na konsole PlayStation 4 i 5. O ile z oferty Microsoftu mogą skorzystać posiadacze konsol Xbox One i Xbox Series, ale także gracze posiadający komputer z systemem Windows 10 lub 11, a nawet zwykły smartfon, dostęp do katalogu wydawcy w chmurach.
  • Ile to kosztuje ? Z drugiej strony mamy Playstation Plus, usługę podzieloną na trzy pasma premium, których cena to 9, 15 lub 17 euro miesięcznie. Im więcej zapłacisz, tym większy będziesz miał dostęp do obszernego katalogu i usług dodatkowych. Usługa Microsoft podzielona jest na dwa przedziały cenowe od 10 do 14 euro. Użytkownik, który płaci najtańszą subskrypcję, musi wybrać między dostępem do komputera lub katalogu Xbox, ponieważ są one prawie identyczne. Płacenie więcej daje mu dostęp do obu. Pamiętaj, że zarówno Sony, jak i Microsoft oferują zniżki, decydując się na roczną subskrypcję.
  • Kto ma największy katalog? Nie można się zdecydować, ponieważ oferty nie są równe. Architektura Sony jest zmienna: waha się od 2 do 800 gier w zależności od rodzaju abonamentu. Sony PlayStation Plus „Extra” jest tym, co rywalizuje z Microsoft Game Pass: obie oferują około 400 najnowszych gier, a katalog ten zmienia się co miesiąc.
  • Czy możemy grać w nowe gry? Strategia Sony i Microsoftu różni się w tym konkretnym punkcie. Aby przyciągnąć klientów, Microsoft polega na Game Pass na natychmiastowej integracji swoich ekskluzywnych gier od dnia ich premiery. Wręcz przeciwnie, Sony zawsze postawi na sprzedaż jednostkową, aby uzyskać najbardziej kuszące ekskluzywne produkty, gdy zostaną wydane. PlayStation Plus nie obejmuje najnowszych hitów filmowych ze swoich studiów, takich jak Wielkie zwiedzanie 7 lub Zakazany horyzont na zachód. Następny Bóg wojny: Ragnarok Usługa również nie jest ogłaszana. Firma nie zamyka jednak drzwi do skromniejszych tytułów: zabłąkany des Montpelliérains zostanie pokazany przez Blue Twelve Studio na Playstation Plus po wejściu do sprzedaży 19 lipca.
READ  HDMI 2.1a już jest, to się zmieni w Twoich filmach i grach wideo